Voor de zoveelste keer laait de discussie over de grondenrechten van inheemse en tribale volken hoog op. Door de wijzigingsnota van de conceptwet grondenrechten, die recent naar het parlement is gestuurd, is er bij de inheemse en tribale volken afschuw ontstaan. Volgens vicepresident Ronnie Brunswijk was de wijziging van de conceptwet een strategische zet van hem om de wet, die sinds 2021 in het parlement ligt, opnieuw behandeld te krijgen.
Volgens hem kunnen wij niet spreken over erkenning van grondenrechten zolang de wet niet door de parlementariërs wordt behandeld. Door de zogenoemde 2e conceptwet, die er al lag, opnieuw naar zich toe te trekken en met goedkeuring van president Chandrikapersad Santokhi wijzigingen aan te brengen, is volgens de vicepresident de weg naar behandeling heropend. De eerste conceptwet was tijdens de NDP-regering opgesteld maar die is nooit afgekondigd en dus ook nooit in werking getreden.
Volgens de vicepresident is nu het moment voor alle politieke partijen in het parlement en andere belanghebbenden om hun standpunten naar het parlement te sturen op het zogenoemde 3e conceptwet grondenrechten. En vervolgens gezamenlijk ervoor te zorgen dat er een wet grondenrechten wordt aangenomen.
- Regering wijzigt ontwerpwet grondenrechten en dient nota va…..
- Algemene Vergadering moet bepalen wie kandidaten zijn van d…..
- Miljoenen euro’s voor onderzoek naar slavernijverleden..
- Achterlangs boroman binnensluipstrategie van politici moet …..
- Veel schade door brand in pand Abonestraat..
- Eddy Wijngaarde krijgt Rotary Vocational Excellence Award 2…..
- Wagenpark politie versterkt..
- Suriname positioneert zich als leider in koolstofhandel en …..
- Regering neemt cruciale besluiten in strijd tegen corruptie..
- Korps Politie neemt nog eens 15 auto’s in ontvangst..
- Dharmvir Mungra is lijsttrekker van De Nieuwe Leeuw..
- Voetbalwedstrijden van 20 februari 2025 – Uitslagen..
- BESCHOUWING — Lantibedrijven op de schop..
- Palestijnse ambassadeur spreekt Caribische leiders over Isr…..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale uitdagi…..
- Man krijgt levenslang voor moord op vriendin en haar ouders..
- Arena Politieke Partij krijgt financiële steun van Max Ghaz…..
- Documenten bestemd voor CHS van Arena Politieke Partij gest…..
- SVB: ‘Versterking organisatie met installatie onafhankelijk…..
- APP-voorzitter: “We gaan voor hygiënische politiek”..
- Verdachten in drugssmokkelzaak SLM-toestel gehoord..