Voor de zoveelste keer laait de discussie over de grondenrechten van inheemse en tribale volken hoog op. Door de wijzigingsnota van de conceptwet grondenrechten, die recent naar het parlement is gestuurd, is er bij de inheemse en tribale volken afschuw ontstaan. Volgens vicepresident Ronnie Brunswijk was de wijziging van de conceptwet een strategische zet van hem om de wet, die sinds 2021 in het parlement ligt, opnieuw behandeld te krijgen.
Volgens hem kunnen wij niet spreken over erkenning van grondenrechten zolang de wet niet door de parlementariërs wordt behandeld. Door de zogenoemde 2e conceptwet, die er al lag, opnieuw naar zich toe te trekken en met goedkeuring van president Chandrikapersad Santokhi wijzigingen aan te brengen, is volgens de vicepresident de weg naar behandeling heropend. De eerste conceptwet was tijdens de NDP-regering opgesteld maar die is nooit afgekondigd en dus ook nooit in werking getreden.
Volgens de vicepresident is nu het moment voor alle politieke partijen in het parlement en andere belanghebbenden om hun standpunten naar het parlement te sturen op het zogenoemde 3e conceptwet grondenrechten. En vervolgens gezamenlijk ervoor te zorgen dat er een wet grondenrechten wordt aangenomen.
- Creatieve rechten James Bond na meer dan 60 jaar naar Amazo…..
- Amerikaanse Senaat: Kash Patel mag voor 10 jaar de FBI leid…..
- SWM-buis beschadigd bij werkzaamheden EBS; lage waterdruk o…..
- Houtproductie met ruim 60 procent gedaald..
- Geen geld voor renovatie politiebureaus..
- Veel bewolking met buien in de middag..
- ‘CISM Day Run’ in Suriname gehouden..
- Meteodienst: Lokaal zware buien in delen binnenland..
- Trumps FBI-directeur Patel bevestigd na nipte stemming in S…..
- Georgine Irene Clarke (81) Lelystad 18-2-2025..
- Elseline Harriette Angelique Fa-Si-Oen (109) Amsterdam 14-2…..
- DNL selectief met aannemen van financiële schenkingen..
- Justitie en Politie neemt nog eens 15 voertuigen in ontvang…..
- Tweede zege Schakel de Flora in basketbalcompetitie..
- Reyme: A20 heeft een deel van de waarborgsom moeten lenen..
- Kioe A Sen: uitspraken bevelhebber Guyana in Surinaamse med…..
- A20 neemt lening voor waarborgsom..
- Mathoera: “Geen onverantwoordelijke regering voor Surinam…..
- DNA eensgezind: Telesur kan omgezet worden in een NV..
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week…..
- Jamilhio Rigters debuteert op Jamaica..