De grensbewaking in Suriname blijft volgens minister Krishna Mathoera van Defensie, een uitdaging, gezien de uitgestrekte landsgrenzen en waterwegen. Volgens recente verklaringen van defensieautoriteiten, wordt er structureel gewerkt aan een goede grenscontrole, in samenwerking met buurlanden en verschillende veiligheidsdiensten.
Elke week vinden gezamenlijke surveillances plaats op de Marowijnerivier, waarbij Surinaamse militairen samenwerken met de Franse gendarmerie en de Maritieme Politie. Deze samenwerking is van eminent belang om grensoverschrijdende criminaliteit, zoals smokkel en illegale migratie, tegen te gaan. In het westen van het land, in Nickerie, wordt ook door de militaire eenheden gebruikgemaakt van kleinere patrouillevaartuigen om de Corantijnrivier te monitoren. Ondanks deze inspanningen blijft grensbewaking een complexe taak, mede door de beperkte mobiliteit en middelen. Zo wordt aan de grens met Brazilië slechts sporadisch gepatrouilleerd, omdat helikopters niet tot aan de zuidgrens kunnen vliegen.
Om de effectiviteit van grenscontroles te vergroten, zijn er gezamenlijke operaties opgezet tussen het leger, de politie en de Kustwacht.
Vorig jaar werden in twee grootschalige maritieme acties bijna 200 boten gecontroleerd, waarbij verschillende illegale activiteiten werden ontdekt. Deze controles moeten nu structureel meerdere keren per jaar plaatsvinden. Een beperking voor het leger is dat het officieel geen bevoegdheid heeft om zelfstandig boten te stoppen of grensoverschrijdingen te bestraffen.
Die bevoegdheid ligt bij de politie en de Kustwacht. Om dit te ondervangen, wordt gewerkt aan het verstrekken van bijzondere opsporingsbevoegdheden aan militairen, in overleg met het Openbaar Ministerie. Dit zou hen in staat stellen om effectiever op te treden en overtreders direct over te dragen aan de autoriteiten. Volgens minister Mathoera is samenwerking tussen verschillende diensten cruciaal, gezien de beperkte middelen van het land.
Door capaciteiten te bundelen en informatie te delen, kan grensbewaking efficiënter en slagvaardiger worden uitgevoerd.
Het clusteren van inspanningen blijft dan ook een prioriteit in de aanpak van grensoverschrijdende criminaliteit en illegale migratie.
door Gladys Findlay
The post ‘Grensbewaking Suriname blijft een uitdaging’ ..
- Alles om je voor te bereiden op het opzetten en runnen van …..
- Trump voert importheffingen in op staal en aluminium..
- Drinkater SWM is veiligGeen bewijs van verontreiniging..
- Lilian, Marlene van de L’Isle (67) Paramaribo 5-2-202…..
- Esther Daniels (81) Amsterdam 2-2-2025..
- ‘Nee bedankt’: blanke Zuid-Afrikanen wijzen Tru…..
- Unieke tas met design van kunstenares Sri Irodikromo..
- Meteodienst: Maandag overwegend droog..
- Ruckers-captain Fisher: ‘Unu puru a bluf gi Schakel de Flor…..
- “Er is geen sprake van bewuste blokkade salarissen pe…..
- Wetgeving mogelijk voornaamste steunpilaar van elke samenle…..
- Niet eens een begroting kunnen schetsen…..
- Vijf verdachten aangehouden voor oplichtingen en valsheid i…..
- Zesde verdachte in berovingszaak Cassialaan aangehouden..
- Kabinet president: geen opdracht om personeel Huize Ashiana…..
- De stroomtarieven (2) SPCS: ‘We hebben volgens het contract…..
- Bronto Somohardjo: “PL zal ministerie van OW opeisen”..
- Bouwen is in 2024 nog duurder geworden..
- VES: Bureau Staatsschuld verdient een compliment..
- Column: Borrelpraat no. 858..
- Werkgevers lappen ouderschapsverlof aan hun laars..