De grensbewaking in Suriname blijft volgens minister Krishna Mathoera van Defensie, een uitdaging, gezien de uitgestrekte landsgrenzen en waterwegen. Volgens recente verklaringen van defensieautoriteiten, wordt er structureel gewerkt aan een goede grenscontrole, in samenwerking met buurlanden en verschillende veiligheidsdiensten.
Elke week vinden gezamenlijke surveillances plaats op de Marowijnerivier, waarbij Surinaamse militairen samenwerken met de Franse gendarmerie en de Maritieme Politie. Deze samenwerking is van eminent belang om grensoverschrijdende criminaliteit, zoals smokkel en illegale migratie, tegen te gaan. In het westen van het land, in Nickerie, wordt ook door de militaire eenheden gebruikgemaakt van kleinere patrouillevaartuigen om de Corantijnrivier te monitoren. Ondanks deze inspanningen blijft grensbewaking een complexe taak, mede door de beperkte mobiliteit en middelen. Zo wordt aan de grens met Brazilië slechts sporadisch gepatrouilleerd, omdat helikopters niet tot aan de zuidgrens kunnen vliegen.
Om de effectiviteit van grenscontroles te vergroten, zijn er gezamenlijke operaties opgezet tussen het leger, de politie en de Kustwacht.
Vorig jaar werden in twee grootschalige maritieme acties bijna 200 boten gecontroleerd, waarbij verschillende illegale activiteiten werden ontdekt. Deze controles moeten nu structureel meerdere keren per jaar plaatsvinden. Een beperking voor het leger is dat het officieel geen bevoegdheid heeft om zelfstandig boten te stoppen of grensoverschrijdingen te bestraffen.
Die bevoegdheid ligt bij de politie en de Kustwacht. Om dit te ondervangen, wordt gewerkt aan het verstrekken van bijzondere opsporingsbevoegdheden aan militairen, in overleg met het Openbaar Ministerie. Dit zou hen in staat stellen om effectiever op te treden en overtreders direct over te dragen aan de autoriteiten. Volgens minister Mathoera is samenwerking tussen verschillende diensten cruciaal, gezien de beperkte middelen van het land.
Door capaciteiten te bundelen en informatie te delen, kan grensbewaking efficiënter en slagvaardiger worden uitgevoerd.
Het clusteren van inspanningen blijft dan ook een prioriteit in de aanpak van grensoverschrijdende criminaliteit en illegale migratie.
door Gladys Findlay
The post ‘Grensbewaking Suriname blijft een uitdaging’ ..
- Sombra verkoopt en signeert boek op thema-avond Schrijversg…..
- Reginia Magdelana Henriëtte Breidel (77) Amsterdam te Nede…..
- Mavis Anne Marie Lobles (71) Paramaribo 23-1-2025..
- Twee vluchten met Amerikaanse gedeporteerden naar Venezuela..
- A20 zal DNA-kandidaten met kennis, kunde en draagvlak prese…..
- Meteodienst: Kortdurende matige tot zware onweersbuien niet…..
- Column: Niet alleen de geit maar ook de kool wordt gespaard..
- Lienga: ‘SWM-water is het beste van de wereld’..
- Lancering munten en bullions: Kleine man krijgt investering…..
- Sewdien: “Voedselpakketten zijn veilig”..
- Tweede ronde 9e Algemene Volks- en Woniningtelling van star…..
- VES gaat in op uitnodiging NDP..
- Ramdin heeft voldoende steun voor topfunctie OAS..
- Oplichting en valsheid in geschrifte leiden tot inverzekeri…..
- Israëlische minister dreigt Palestijnen met gedwongen migra…..
- Nog twee dagen voor checken persoonsgegevens..
- PAHO waarschuwt voor verhoogd risico op dengue-uitbraken..
- Nationaal en internationaal komt het vaker voor dat OM word…..
- Sticon schrikt van brief Landvreugd in kwestie gronddispuut..
- Kaart toont de top exportpartner voor elk G20-land...
- Waldi Anches winnaar tweede editie veteranen damkampioensch…..