De voordracht van André Misiekaba als beoogd minister van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid heeft gemengde reacties losgemaakt in de samenleving. Ook binnen medische kringen wordt met verwondering gekeken naar deze mogelijke benoeming. Arts en voorzitter van 597 Netwerken, Ruben Del Prado, liet hierover zijn mening horen.
Volgens Del Prado beschikt Misiekaba over beperkte kennis van de primaire gezondheidszorg en publieke gezondheidsvraagstukken (public health). Hij wijst er echter op dat de aankomend president Jenny Simons eerder heeft aangegeven zich ervan bewust te zijn dat een minister niet alles weet of kan. Zij wil daarom technische teams aanstellen ter ondersteuning van het ministerieel beleid.
In een gesprek met Sun Web TV deed Del Prado een oproep aan Simons om directieleden binnen het ministerie die goed werk hebben geleverd — ook als zij tot andere partijen behoren — niet zomaar uit hun functie te ontheffen. Hij stelt verder vernomen te hebben dat er op het Kabinet van de President en dat van de Vicepresident technische teams zullen worden gevormd die de ministers gaan ondersteunen.
Del Prado waarschuwt ervoor om hiermee zorgvuldig om te gaan, zodat er geen “alternatieve kabinetten” ontstaan. Hij spreekt de hoop uit dat degenen die in zulke vooruitgeschoven posities worden geplaatst, zich volledig zullen inzetten voor goede resultaten.
Hij benadrukt dat hij positief naar de toekomst wil blijven kijken. Del Prado roept de samenleving op om de nieuwe ministers te ondersteunen: “Blijven klagen heeft geen zin.”
- Gezin gekneveld bij brute overval..
- Surinaamse artiesten geven meerwaarde aan Kwaku Summer Fest…..
- President Santokhi decoreert burgers voor uitzonderlijke in…..
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?..
- Ruth Sinkeler: “Hogere eisen nodig bij werving personeel…..
- Milieu Autoriteit adviseerde stopzetten activiteiten in Kwa…..
- Dubieuze voordracht onderminister Ramsukul voor beëdiging t…..
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervo…..
- Leden Malaria Elimination Taskforce gedecoreerd door presid…..
- Malaria-vrije status levert leden malaria taskforce staatsd…..
- Gajadien: inschattingsfouten en koppigheid nekslag voor VHP..
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien..
- Sampie: “Ik begin mijn tweede termijn als DNA-lid met dankb…..
- Santokhi presenteert vóór regeringsoverdracht financieel pl…..
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand..
- Man die Slowaakse premier neerschoot voor rechter: “Wilde n…..
- RUDI PEREZ WILFRED ZEVENBERGEN (87) PARAMARIBO 4-7-2025..
- Raymond Reginald Kortram (84) Paramaribo 6-7-2025..
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang..
- Vertrekkende- en aankomende vicepresident hebben gesprek..
- DRS in regelmatig overleg met NPS..