De voordracht van André Misiekaba als beoogd minister van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid heeft gemengde reacties losgemaakt in de samenleving. Ook binnen medische kringen wordt met verwondering gekeken naar deze mogelijke benoeming. Arts en voorzitter van 597 Netwerken, Ruben Del Prado, liet hierover zijn mening horen.
Volgens Del Prado beschikt Misiekaba over beperkte kennis van de primaire gezondheidszorg en publieke gezondheidsvraagstukken (public health). Hij wijst er echter op dat de aankomend president Jenny Simons eerder heeft aangegeven zich ervan bewust te zijn dat een minister niet alles weet of kan. Zij wil daarom technische teams aanstellen ter ondersteuning van het ministerieel beleid.
In een gesprek met Sun Web TV deed Del Prado een oproep aan Simons om directieleden binnen het ministerie die goed werk hebben geleverd — ook als zij tot andere partijen behoren — niet zomaar uit hun functie te ontheffen. Hij stelt verder vernomen te hebben dat er op het Kabinet van de President en dat van de Vicepresident technische teams zullen worden gevormd die de ministers gaan ondersteunen.
Del Prado waarschuwt ervoor om hiermee zorgvuldig om te gaan, zodat er geen “alternatieve kabinetten” ontstaan. Hij spreekt de hoop uit dat degenen die in zulke vooruitgeschoven posities worden geplaatst, zich volledig zullen inzetten voor goede resultaten.
Hij benadrukt dat hij positief naar de toekomst wil blijven kijken. Del Prado roept de samenleving op om de nieuwe ministers te ondersteunen: “Blijven klagen heeft geen zin.”
- Santokhi eert regeerteam: “We zijn als team geslaagd om het…..
- Surinaamse callcenterbranche nodigt vakbond uit voor open g…..
- Landveld: “Ik heb ervaring met sterke vrouwen”..
- Voortvluchtige verdachte dood aangetroffen na geweldsincide…..
- Roberta Pinas bakt ‘presidentieel paleis’-taart met 50 jaar…..
- Inschrijfgeld IOL niet meer van deze tijd..
- OM in hoger beroep tegen vonnis vrijspraak Van den Bergh..
- Ressortsraadsleden van Kabalebo beëdigd..
- Vechtpartij schoolgaande tieners resulteert in verwijzing n…..
- Directie Newmont schakelt Bemiddelingsraad in bij cao-confl…..
- WIJZIGENDE BELEIDSINZICHTEN EN DE ACTUELE FINANCIËLE SITUAT…..
- ‘Sher’ opgesloten na verwonden 27-jarige man met scherp voo…..
- Surinaams schaakteam behaalt brons tijdens Caricom-toernooi…..
- Onweer en nog wat laatste regenbuien..
- Hardleerse sigarettensmokkelaar opnieuw aangehouden..
- Trump belooft meer handel met West-Afrikaanse landen tijden…..
- Ronny Kasirin Katiman (55) Paramaribo 8-7-2025..
- Santokhi sluit regeerperiode af met onderscheidingen..
- Twee scholieren aangehouden na gewelddadige vechtpartij..
- PVV en Inter Moengotapoe voorkomen Transie/Bin-finale in SM…..
- Marinus Bee: “De democratische keten heeft opnieuw haar waa…..