In het weekend hebben traditionele gezagsdragers van de Saamaka zich teruggetrokken in Bakaaboto voor een workshop, georganiseerd door de Stichting Bureau Vereniging Saamaka Gemeenschappen (VSG). Deze bijeenkomst vond plaats binnen het project Reviving Saamaka Knowledge on Forest and Biodiversity Preservation, in samenwerking met IFAD/ILC.
De focus lag op het vastleggen van de rijke culturele biodiversiteit en de diepgewortelde kennis van de ouderen over de geschiedenis van de Saamaka, de spirituele en sociale waarden, en het gebruik van het bos. Tijdens de sessies werd een kaart opgesteld met de grenzen en woongebieden van de verschillende Lö’s, vanaf het Brokopondo Stuwmeer tot Asidonhopo, een regio met ongeveer 60 dorpen.
Daarnaast werd besproken welke traditionele gebruiken hebben bijgedragen aan het behoud van het bos. Deelnemers analyseerden de rituelen rondom jagen, vissen, en het gebruik van medicinale planten, evenals de bescherming van heilige plekken. Grote zorgen kwamen naar voren over bedreigingen zoals illegale houtkap, klimaatverandering en gebrek aan respect voor de natuur door jongeren.
Een belangrijk moment was de discussie over lopende aanvragen voor gemeenschapsbossen bij het Ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB). De uitbreiding van de weg van Palmera’s Hout N.V. richting het dorp Bendiwata bracht extra bezorgdheid. Dit versterkte de strijdvaardigheid van de Saamaka-gemeenschap om hun gebied en collectieve rechten te beschermen tegen verdere aantasting.
- Twaalfjarige leerling steekt klasgenoot na ruzie om brood..
- Volksgezondheid versterkt eerstelijnszorg met medisch mater…..
- President Santokhi: “Kwaliteiten van dierenriemteken Slang …..
- India schenkt 5.000 militaire uniformen aan Suriname..
- Suriname wil dat mensenrechten van gedeporteerde Surinamers…..
- Bryan Ristie specialiseert zich in maritiem energiebeheer..
- Martin Karel Woltersorff..
- Man aangehouden met partij illegale sigaretten..
- Nieuwe wet voorkomt dat parlementariërs ‘sneaky’ hun zetel …..
- Twaalfjarige leerling brengt mede-leerling een snijverwondi…..
- Ronald Tjoen Loi Chin..
- Frank Saheed Rier..
- Kasmiatoen Toon Tonia Nitiredjo..
- Diefstal uit koffers op JAP- Luchthaven..
- Brandstofprijzen GOw2 tijdelijk duurder vanwege uitvallen S…..
- Stier doodgeschoten en in stukken gedumpt in kanaal te Cora…..
- Nieuw B.W.: Geen overdrachtsakten meer mogelijk door de Sta…..
- Stena Drilling wint contract voor exploratieboring in Surin…..
- Facebook betaalt Trump een schadevergoeding van US$ 25 milj…..
- Ruim 130 Surinamers staan op Amerikaanse deportatielijst..
- Washington: Meer dan 60 doden bij botsing straalvliegtuig e…..