In het weekend hebben traditionele gezagsdragers van de Saamaka zich teruggetrokken in Bakaaboto voor een workshop, georganiseerd door de Stichting Bureau Vereniging Saamaka Gemeenschappen (VSG). Deze bijeenkomst vond plaats binnen het project Reviving Saamaka Knowledge on Forest and Biodiversity Preservation, in samenwerking met IFAD/ILC.
De focus lag op het vastleggen van de rijke culturele biodiversiteit en de diepgewortelde kennis van de ouderen over de geschiedenis van de Saamaka, de spirituele en sociale waarden, en het gebruik van het bos. Tijdens de sessies werd een kaart opgesteld met de grenzen en woongebieden van de verschillende Lö’s, vanaf het Brokopondo Stuwmeer tot Asidonhopo, een regio met ongeveer 60 dorpen.
Daarnaast werd besproken welke traditionele gebruiken hebben bijgedragen aan het behoud van het bos. Deelnemers analyseerden de rituelen rondom jagen, vissen, en het gebruik van medicinale planten, evenals de bescherming van heilige plekken. Grote zorgen kwamen naar voren over bedreigingen zoals illegale houtkap, klimaatverandering en gebrek aan respect voor de natuur door jongeren.
Een belangrijk moment was de discussie over lopende aanvragen voor gemeenschapsbossen bij het Ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB). De uitbreiding van de weg van Palmera’s Hout N.V. richting het dorp Bendiwata bracht extra bezorgdheid. Dit versterkte de strijdvaardigheid van de Saamaka-gemeenschap om hun gebied en collectieve rechten te beschermen tegen verdere aantasting.
- Weinig kans voor initiatiefwet ‘Landelijk Stembureau&…..
- Plantgezondheid versterkt met Nederlandse expertise..
- EZ en AdeKUS werken aan Innovatie Centrum en FabLab..
- Modetechnoloog zet lokaal modetalent in de schijnwerpers..
- Volksgezondheid doneert medische hulpmiddelen aan RGD en Me…..
- Anupkumar Moti vermoord..
- Diagnostiek trainingen voor inspecteurs om controle van pla…..
- VHP Gendercommissie wil meer vrouwelijke participatie in po…..
- Eerstelijnszorg krijgt impuls, medische verbruiksartikelen …..
- Pilot minOWC vervolgstudie kinderen met gehoorbeperking..
- Ketura Margaret aast op volleybalkampioenschap in Griekenla…..
- EZ en AdeKUS bundelen krachten voor Innovatie Centrum Surin…..
- Leerlingen met gehoorbeperking krijgen kans verder te stude…..
- Marjorie Berenstein..
- Staatsbesluit en raadsvoorstel institutionalisering Loonraa…..
- ECD blijft overtredingen tegenkomen bij supermarkten..
- ECD-controle stuit op onjuiste kassasystemen en gewicht van…..
- Open brief aan de regering en het Onafhankelijk Kiesbureau …..
- Ramdin: ‘Elk land heeft het recht illegalen uit te zetten…..
- TotalEnergies: ‘Gran Morgu-project zal naar verwachting 3.…..
- De Arend-coach Eendragt: ‘We gaan voor het beste resultaat …..