Surinamers hoeven zich geen zorgen te maken over restricties bij het verkrijgen van een visum voor de Verenigde Staten. Er geldt momenteel een visarestrictie voor negentien landen, waarvan twaalf volledig zijn uitgesloten. Ambassadeur Marten Schalkwijk van Suriname in de VS stelt dat de restricties vooral betrekking hebben op landen waarvan veel illegale onderdanen zich in de VS bevinden.
Deze restricties zijn niet van toepassing op Suriname. Toch zijn er enkele landgenoten die illegaal in de VS verblijven. In het geval van sommige landen gaat het om tienduizenden personen, zegt Schalkwijk in gesprek met Radio ABC. Momenteel verblijven er naar schatting ongeveer zeven Surinamers illegaal in de VS.
Volgens de diplomaat heeft de ambassade vorige week een bespreking gehad met de federale politiedienst die zich bezighoudt met illegale immigratie: de U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE). Tijdens die bespreking zijn de gevallen van Surinaamse illegalen besproken. Suriname huldigt het standpunt dat burgers onder eigen verantwoordelijkheid illegaal in de VS verblijven.
Het land werkt echter mee aan repatriëring, ongeacht of die vrijwillig is of niet. De ambassade onderhoudt contact met ICE om het proces in goede banen te leiden.
- Drake brengt show tot leven in ‘Ziggo Dome’ met dynamische …..
- Brooke Hogan over overlijden Hulk: ‘Je was mijn alles, papa…..
- Zes jarig jongetje verdrinkt in Saramaccakanaal; lichaam ge….
- Viering 135 jaar Javaanse Immigratie: ‘Towards a Bright Fut…..
- Yellow Birds pakt laatste play-offplaats mannenhoofdklasse …..
- Opmerkelijk – Nieuw soort wandelende tak mogelijk zwaarste …..
- Huiswerk voor DNA..
- Minister Brunings: “Ministerie bestaat al voor de helft, pr…..
- Grootste politieke rovers zijn best betaalde intellectuelen…..
- Oplichter vermomde zich als politieagent: celstraf voor ‘ag…..
- Directie EBS voert overleg met president..
- Zuid-Afrika start unieke anti-stroperijcampagne.
- Weetje van de dag – Vandaag in 1861: ’s Werelds eerste weer…..
- Nieuw-Zeeland maakt verbod op olie- en gaswinning ongedaan..
- Oostenrijkse EU-ambassadeur biedt ontslag aan na geruchten …..
- India krijgt historische Piprahwa-edelstenen terug na is te…..
- Suriname bereidt zich voor om postdiensten en e-commercemog…..
- Ministerie Jeugdontwikkeling en Sport: investeren in talent…..
- Ashanti en Nelly vieren eerste verjaardag van baby KK met a…..
- Backstreet Boys: Een iconische carrière van 30 jaar..
- Sidharth Malhotra en Janhvi Kapoor’s ‘Param Sundari’ krijgt…..