Surinamers hoeven zich geen zorgen te maken over restricties bij het verkrijgen van een visum voor de Verenigde Staten. Er geldt momenteel een visarestrictie voor negentien landen, waarvan twaalf volledig zijn uitgesloten. Ambassadeur Marten Schalkwijk van Suriname in de VS stelt dat de restricties vooral betrekking hebben op landen waarvan veel illegale onderdanen zich in de VS bevinden.
Deze restricties zijn niet van toepassing op Suriname. Toch zijn er enkele landgenoten die illegaal in de VS verblijven. In het geval van sommige landen gaat het om tienduizenden personen, zegt Schalkwijk in gesprek met Radio ABC. Momenteel verblijven er naar schatting ongeveer zeven Surinamers illegaal in de VS.
Volgens de diplomaat heeft de ambassade vorige week een bespreking gehad met de federale politiedienst die zich bezighoudt met illegale immigratie: de U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE). Tijdens die bespreking zijn de gevallen van Surinaamse illegalen besproken. Suriname huldigt het standpunt dat burgers onder eigen verantwoordelijkheid illegaal in de VS verblijven.
Het land werkt echter mee aan repatriëring, ongeacht of die vrijwillig is of niet. De ambassade onderhoudt contact met ICE om het proces in goede banen te leiden.
- Juspol en Defensie willen samenwerking uitdiepen..
- Kans op hervorming en wederopbouw van luchtvaartsector.
- Minister Landveld wil weer structuur brengen op TCT; zaken …..
- Regering, trap niet in de valkuil van de vorige regering..
- Tsang: Schoonmaaksters bevorderd tot opzichters..
- Minister Misiekaba belooft ‘bijzondere aandacht’ te geven a…..
- Staatsolie-directie brengt kennismakingsbezoek aan presiden…..
- Het weerbeeld: bewolkt en onweersbuien.
- Ministerie van Olie, Gas & Milieu in opbouwfase..
- Automobilist rijdt in op politieagenten..
- Grenadian Published Authors Inc. wil lezen onder jongeren s…..
- Taiwan bouwt droneleger tegen mogelijke Chinese invasie.
- Roline Lucretia Stijnberg (85) Paramaribo 26-7-2025..
- Kimberley Priscilla Esajas (45) Amsterdam 25-7-2025..
- Vluchtende automobilist rijdt op politie af; had geen rijbe…..
- Brandweer waarschuwt: “Verbrand geen vuil, het is verboden …..
- Column: Gemiste kans(en).
- Financiële situatie baart regering zorgen..
- BESCHOUWING — Luchtvaartsector in vrije val..
- Welzijn: Clown-opmerking Hellings moet in context worden be….
- EBS-directie bespreekt elektriciteitsvoorziening met Simons..