Het ministerie van Volksgezondheid heeft vooralsnog niet gereageerd op vragen van deze krant over de vermeende toename van lepra onder Brazilianen in Suriname. Onze redactie ontving via een betrouwbare bron binnen regeringskringen, informatie over een significante stijging van het aantal lepragevallen onder deze gemeenschap.
Onze vragen aan directeur Rakesh Gajadhar Sukul van Volksgezondheid, gingen onder meer over de ernst van de situatie, het aantal geregistreerde gevallen en de mogelijke verspreidingsbronnen. We vroegen ook of er enig bewijs is, dat Braziliaanse goudzoekers (garimpeiros) de ziekte het land binnenbrengen, of dat het een bestaande lokale problematiek betreft. Verder wilden we weten, hoe de Dermatologische Dienst belast wordt door deze situatie en of het ministerie een specifiek beleid of actieplan heeft om de verspreiding van lepra, onder controle te krijgen.
Daarnaast hebben we geïnformeerd naar maatregelen zoals preventieve screenings in gebieden met veel garimpeiros, mogelijke samenwerking met de Braziliaanse gezondheidsautoriteiten en hoe er wordt omgegaan met buitenlandse patiënten zonder verblijfsstatus of verzekering. Tot slot stelden we vragen over de verwachtingen voor de toekomst en de rol van andere ministeries, zoals Defensie en Binnenlandse Zaken, bij het beheersen van een vermeende gezondheidscrisis.
Ondanks herhaalde pogingen om een reactie te krijgen, blijft het ministerie van Volksgezondheid stil. Het blijft onduidelijk of en welke maatregelen er worden genomen om deze kwestie aan te pakken.
The post Geen reactie Volksgezondheid over mogelijke toename lepra ..
- DE KRACHT VAN EEN KRITISCHE BURGER..
- 25 jaar FHR Institute for higher education..
- Ramsahai Jethu..
- Shirley Cynthia Soetowidjojo..
- De ontwikkeling in de bouwsector..
- President ingenomen met verzoeningsgebed Inheemsen..
- Maduro zegt dat vluchten om migranten uit de VS terug te br…..
- Meisjes van internaten ontvangen SAO-certificaat Basis Comp…..
- President Santokhi erkent fouten en pleit voor betere commu…..
- ARROGANTIE VAN DE MACHT..
- ONDERWIJS BEHOEFT EEN STRUCTURELE AANPAK..
- Maduro: Deportatie-vluchten uit VS terug ‘getroffen&#…..
- Ecuadors presidentskandidaat González hekelt gewelddadige e…..
- Mysterieuze moordzaak na ruim twee jaar opgelost..
- Ex-Tucajana leider Thomas Sabajo overleden..
- NPS maakt DNA-kandidatenlijst bekend; SPA en DRS krijgen el…..
- HEEFT DE SAMENLEVING NOG VERTROUWEN IN HET KPS?..
- De H van ……...
- Breaking: NPS presenteert Gregory Rusland als lijsttrekker …..
- Marcia Clumper ‘lijstduwer’ NPS en Cliff Marica…..
- Vrouw vermoedelijk door echtgenoot vermoord, die daarna de …..