Het ministerie van Volksgezondheid heeft vooralsnog niet gereageerd op vragen van deze krant over de vermeende toename van lepra onder Brazilianen in Suriname. Onze redactie ontving via een betrouwbare bron binnen regeringskringen, informatie over een significante stijging van het aantal lepragevallen onder deze gemeenschap.
Onze vragen aan directeur Rakesh Gajadhar Sukul van Volksgezondheid, gingen onder meer over de ernst van de situatie, het aantal geregistreerde gevallen en de mogelijke verspreidingsbronnen. We vroegen ook of er enig bewijs is, dat Braziliaanse goudzoekers (garimpeiros) de ziekte het land binnenbrengen, of dat het een bestaande lokale problematiek betreft. Verder wilden we weten, hoe de Dermatologische Dienst belast wordt door deze situatie en of het ministerie een specifiek beleid of actieplan heeft om de verspreiding van lepra, onder controle te krijgen.
Daarnaast hebben we geïnformeerd naar maatregelen zoals preventieve screenings in gebieden met veel garimpeiros, mogelijke samenwerking met de Braziliaanse gezondheidsautoriteiten en hoe er wordt omgegaan met buitenlandse patiënten zonder verblijfsstatus of verzekering. Tot slot stelden we vragen over de verwachtingen voor de toekomst en de rol van andere ministeries, zoals Defensie en Binnenlandse Zaken, bij het beheersen van een vermeende gezondheidscrisis.
Ondanks herhaalde pogingen om een reactie te krijgen, blijft het ministerie van Volksgezondheid stil. Het blijft onduidelijk of en welke maatregelen er worden genomen om deze kwestie aan te pakken.
The post Geen reactie Volksgezondheid over mogelijke toename lepra ..
- Op stafniveau: 9e en laatste IMF-evaluatie goedgekeurd..
- Suriname ‘s eerste Vredespaal draagt boodschap in vier tale…..
- Gezag en bewoners Coeroeni Ressort brengen bezoek aan DNA..
- Werknemers SBB leggen werk neer wegens cao-geschil..
- Bisschop Choennie reflecteert in vastenbrief op polarisatie..
- Twee verdachten voor poging woning inbraak aangehouden..
- Bhikharie: “Administratief Beroepsinstituut haalt boevenstr…..
- Van huis weggestuurd naar huis..
- SWM hield empowermentsessie voor vrouwen op Internationale …..
- Diorama benadrukt ‘rauwheid’ plantageleven..
- Hoe angst de politiek stuurt – en waarom wij dat moeten doo…..
- Peer support en ervaringsdeskundigheid cruciaal bij herstel…..
- Reyme: “Weg met verdeel-en-heers-politiek”..
- DTV: Journalistieke zorgvuldigheid in acht genomen..
- Rotary clubs benadrukken belang vrede met Peace Pole..
- Eerste Peace Pole van Rotary Clubs in Suriname onthuld..
- SPA en DRS niet gefocust op plek kandidatenlijst..
- GEVAAR VAN POLITIEK GEWELD..
- ORANJEWOUD..
- Buien en bewolking wisselen elkaar af..
- Politieverklaring over moord en zelfmoord te Houttuin..