Assembleelid Poetini Atompai van de Nationale Partij Suriname (NPS) zal zich krachtig inzetten voor het verbeteren van de huisvestingssituatie in het land. “Het is mijn plicht om ervoor te zorgen dat elke burger beschikt over een dak boven het hoofd,” zegt hij in gesprek met Suriname suriname. De volksvertegenwoordiger benadrukt dat veel burgers gebukt gaan onder hoge huurkosten en dat dit dringend aangepakt moet worden.
Hoewel het zijn eerste termijn is als lid van De Nationale Assemblee (DNA), voelt het voor Atompai alsof hij er al vaker heeft gezeten. “Ik ben hier om op te komen voor mensen die het echt nodig hebben. Iedere Surinamer verdient een beter bestaan, gebaseerd op rechtvaardigheid,” stelt hij.
Met het oog op de begroting voor het jaar 2025, wil Atompai dat er duidelijke plannen komen rond huisvesting. “Er moet direct, in het eerste jaar van de nieuwe regering, aangetoond worden dat er serieuze stappen worden gezet om de woningnood aan te pakken,” zegt hij. Daarbij moet de bureaucratie worden teruggedrongen, maar nog belangrijker vindt hij de openbaarheid van bestuur.
“Er moet transparantie zijn over wie gronden heeft aangevraagd, hoeveel, en met welk doel. Zaken mogen niet meer verborgen blijven. Mensen moeten niet in de politiek gaan om rijk te worden of om zich te gedragen als miljonair,” benadrukt hij. Ook moet duidelijk zijn hoeveel mensen leiding geven aan besturen en stichtingen, en hoeveel grond is uitgegeven aan dit soort besturen en stichtingen.
Atompai verklaarde verder dat hij zijn vermogen zal opgeven bij de notaris. “Ik ben bezig om enkele zaken in orde te maken. Een week na de verkiezingen van de president en vicepresident in DNA zal ik mijn vermogensverklaring indienen,” aldus Atompai.
- Guyana’s buigen zich over duurzame en kwikvrije goudwinni…..
- Piroe steekt publicatie arbeidswetgeving in nieuw jasje..
- Van der San: “Er zijn grenzen aan het decoreren van burgers…..
- Hond redt tientallen mensen van aardverschuiving in Himalay…..
- SMC Kampioen van STcB Bekertoernooi..
- 160 zorgprofessionals ontvangen diploma in eerste helft 202…..
- Eerste master Geschiedenis afgeleverd door Faculteit der Hu…..
- AMISTAD 2025: Suriname ontvangt medische bijstand van Ameri…..
- Pakkitow: “Ik wil mijn bijdrage leveren waar nodig – ook bu…..
- OM aanbevolen bij twee pogingen ongeschikte landmeters beëd…..
- Panka vraagt zich af waarom er haast is bij ontruiming kant…..
- Bewolkte zaterdag met kans op onweersbuien..
- Nog twee verdachten opgesloten na schietincident..
- Nog twee aanhoudingen na schietincident..
- Wereldvoedselprogramma bouwt noodhulp af in West- en Centra…..
- Jozua Emanuel Licht (0) Suriname 11-7-2025..
- Bijna 5.000 doden in Haïti sinds oktober door escalerend be…..
- Opsporing Avinash Jodha..
- Transvaal breekt met coach Mannen..
- VS en Suriname starten gezamenlijke medische missie AMISTAD…..
- Minister Ori: Met opgeheven hoofd vertrek ik..