Assembleelid Poetini Atompai van de Nationale Partij Suriname (NPS) zal zich krachtig inzetten voor het verbeteren van de huisvestingssituatie in het land. “Het is mijn plicht om ervoor te zorgen dat elke burger beschikt over een dak boven het hoofd,” zegt hij in gesprek met Suriname suriname. De volksvertegenwoordiger benadrukt dat veel burgers gebukt gaan onder hoge huurkosten en dat dit dringend aangepakt moet worden.
Hoewel het zijn eerste termijn is als lid van De Nationale Assemblee (DNA), voelt het voor Atompai alsof hij er al vaker heeft gezeten. “Ik ben hier om op te komen voor mensen die het echt nodig hebben. Iedere Surinamer verdient een beter bestaan, gebaseerd op rechtvaardigheid,” stelt hij.
Met het oog op de begroting voor het jaar 2025, wil Atompai dat er duidelijke plannen komen rond huisvesting. “Er moet direct, in het eerste jaar van de nieuwe regering, aangetoond worden dat er serieuze stappen worden gezet om de woningnood aan te pakken,” zegt hij. Daarbij moet de bureaucratie worden teruggedrongen, maar nog belangrijker vindt hij de openbaarheid van bestuur.
“Er moet transparantie zijn over wie gronden heeft aangevraagd, hoeveel, en met welk doel. Zaken mogen niet meer verborgen blijven. Mensen moeten niet in de politiek gaan om rijk te worden of om zich te gedragen als miljonair,” benadrukt hij. Ook moet duidelijk zijn hoeveel mensen leiding geven aan besturen en stichtingen, en hoeveel grond is uitgegeven aan dit soort besturen en stichtingen.
Atompai verklaarde verder dat hij zijn vermogen zal opgeven bij de notaris. “Ik ben bezig om enkele zaken in orde te maken. Een week na de verkiezingen van de president en vicepresident in DNA zal ik mijn vermogensverklaring indienen,” aldus Atompai.
- Mirjam Georges-Aboikoni: ‘Ondernemen is durven, dóórzetten …..
- Kavita Jiawan eerste mastergeschiedenis afgestudeerde aan F…..
- Robinhood vecht terug na bittere nederlaag..
- President en ministers voeren overleg met president-elect e…..
- Afstudeeronderzoek legt voedselveiligheidsproblemen melkvee…..
- Pre-generale in verband met inauguratie President en Vice-p…..
- Regen..
- VHP-Nederland presenteert evaluatierapport verkiezingen aan…..
- Nieuwe bezems van gerecycled materiaal!..
- Regeerteam weinig hoopgevend..
- Kosten inauguratie president en vicepresident geraamd op SR…..
- Nieuwe bestuursleden voor Stichting Nola Hatterman Huis Bro…..
- ECD vernietigt wederom vervallen producten..
- Kantoor MI-Glis vandaag open voor intern werk, niet voor pu…..
- Crash Air India: motoren vielen direct na start uit..
- Zonder vrouwen aan de top blijft Suriname achter: kabinetsk…..
- Studietoelage wordt komende week uitbetaald..
- Suriname werkt aan de aanpak van Niet-overdraagbare aandoen…..
- Kabinet-President: Inventarisatie en overdracht IFL verlope…..
- Krokodillenschok: Maleisische vrouw vangt 3 meter lang bees…..
- Suriname is geen arm land – het is leeggeroofd..