PARAMARIBO — Minister Stanley Soeropawiro van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) heeft een speciale taskforce ingesteld om grondaanvragen die al in behandeling zijn op zijn ministerie onder de loep te nemen. Ook kaarten en stukken van landmeter Giovanni Winter, tegen wie de bewindsman een officiële klacht heeft ingediend bij het tuchtcollege voor landmeters, worden nader onderzocht. Soeropawiro zei tegen de media op basis van de Glis-wet de klacht te hebben ingediend.
Aanleiding was een reeks ernstige onregelmatigheden en klachten, die nu worden onderzocht, waaronder ook de kwestie-Reeberg. Op de vraag hoe het staat met burgers die beschikken over een kaart, opgesteld door Winter, antwoordde de bewindsman dat de regering geen mensen zal benadelen. Hij maakte duidelijk dat indien er geen onregelmatigheden worden geconstateerd, de aanvraag gewoon zal doorgaan. Wel worden de aanvragen extra beoordeeld door de taskforce.
“Als blijkt dat de procedures niet zijn gevolgd, zullen de nodige maatregelen worden genomen”
De minister merkte op dat onder meer dubbele uitgiftes van grond hem hebben genoodzaakt zaken aan het tuchtcollege voor landmeters voor te leggen. “We moeten die zaken nader onderzoeken om te bepalen of de aanvragen op de juiste manier zijn ingediend en de procedures correct zijn gevolgd. Pas daarna kunnen we hierover uitspraken doen. Als blijkt dat de procedures niet zijn gevolgd, zullen de nodige maatregelen worden genomen”, aldus Setropawiro.
Overzicht gronduitgiftes en rechtszaken
Begonnen wordt met een overzicht van gronduitgiftes tussen 15 mei en 16 juli. “Daarna gaan we verder met de periode van 1 januari tot 24 mei 2025. We zijn er nog volop mee bezig.” Hij voegde eraan toe dat de regering zich heeft voorgenomen om op “een rechtvaardige, eerlijke en transparante manier” te werken. “Het begon met het voorleggen van de zaken aan het tuchtcollege. En we gaan hiermee door.”
Over het grote aantal rechtszaken tegen zijn ministerie zei Setropawiro dat er al een overzicht is gemaakt. Echter, haalde hij aan, er komen dagelijks rechtszaken bij.
- Albert en Xaviera..
- KPS presenteert veiligheidsbeleid: ‘Politie vanaf nu zichtb…..
- Vier aanhoudingen in Commewijne na aangifte in zedenzaak.
- Vier aanhoudingen na aangifte zedenzaak..
- Verkeerscontrole op Kennedyweg in Para.
- SLM schorst Gonesh na meldingen van onregelmatigheden..
- BREAKING — SLM-directeur Gonesh voor twee maanden geschor…..
- Consumentenprijzen in juli 10% duurder dan een jaar eerder..
- Vier aanhoudingen in Commewijne na aangifte zedenzaak.
- Transparantie moet consequent..
- Minister Pokie wil snel wetgeving en voorzieningen voor men…..
- RvC SLM schorst waarnemend directeur Steven Gonesh wegens o…..
- ABS: Inflatie juli 2025 stijgt met 10 procent.
- India zegt dat niemand gedwongen wordt geraffineerde Russis….
- Zeggen: ‘geopende sollicitaties kabinet een historische sta…..
- Ecuador onderschept 10,3 ton drugs op zee met steun Kustwac….
- Zeker 18 mensen gedood en tientallen gewonden bij twee aans….
- Nationale HIV-richtlijnen versterkt in Suriname.
- Brazilië wil elektriciteitscentrales vragen bod uit te br….
- Zwemproject Semoco biedt ook vorming aan deelnemende kinder…..
- 51-jarige man opgepakt voor woninginbraak..