PARAMARIBO — Minister Stanley Soeropawiro van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) heeft een speciale taskforce ingesteld om grondaanvragen die al in behandeling zijn op zijn ministerie onder de loep te nemen. Ook kaarten en stukken van landmeter Giovanni Winter, tegen wie de bewindsman een officiële klacht heeft ingediend bij het tuchtcollege voor landmeters, worden nader onderzocht. Soeropawiro zei tegen de media op basis van de Glis-wet de klacht te hebben ingediend.
Aanleiding was een reeks ernstige onregelmatigheden en klachten, die nu worden onderzocht, waaronder ook de kwestie-Reeberg. Op de vraag hoe het staat met burgers die beschikken over een kaart, opgesteld door Winter, antwoordde de bewindsman dat de regering geen mensen zal benadelen. Hij maakte duidelijk dat indien er geen onregelmatigheden worden geconstateerd, de aanvraag gewoon zal doorgaan. Wel worden de aanvragen extra beoordeeld door de taskforce.
“Als blijkt dat de procedures niet zijn gevolgd, zullen de nodige maatregelen worden genomen”
De minister merkte op dat onder meer dubbele uitgiftes van grond hem hebben genoodzaakt zaken aan het tuchtcollege voor landmeters voor te leggen. “We moeten die zaken nader onderzoeken om te bepalen of de aanvragen op de juiste manier zijn ingediend en de procedures correct zijn gevolgd. Pas daarna kunnen we hierover uitspraken doen. Als blijkt dat de procedures niet zijn gevolgd, zullen de nodige maatregelen worden genomen”, aldus Setropawiro.
Overzicht gronduitgiftes en rechtszaken
Begonnen wordt met een overzicht van gronduitgiftes tussen 15 mei en 16 juli. “Daarna gaan we verder met de periode van 1 januari tot 24 mei 2025. We zijn er nog volop mee bezig.” Hij voegde eraan toe dat de regering zich heeft voorgenomen om op “een rechtvaardige, eerlijke en transparante manier” te werken. “Het begon met het voorleggen van de zaken aan het tuchtcollege. En we gaan hiermee door.”
Over het grote aantal rechtszaken tegen zijn ministerie zei Setropawiro dat er al een overzicht is gemaakt. Echter, haalde hij aan, er komen dagelijks rechtszaken bij.
- Hof van Justitie: dankplakkaten geen beloning maar erkennin…..
- Misiekaba: ‘Medicijnen worden weer betaalbaar en toegankeli…..
- Miljoenen zoek na uitbetaling sociale uitkeringen..
- Training ‘Change Management’ in teken duurzaam beheer visse…..
- Levenslange celstraf voor ‘seriële predator’ wegens kinderm….
- Britse landmacht wijst rekruten af wegens slechte tanden.
- Venezuela stuurt troepen naar Colombiaanse grens terwijl VS….
- Brazilië weigert Israëlische ambassadeur: diplomatieke cris….
- Schorsing Gonesh niet van de baan..
- Minister Pokie ondersteunt schooltassenproject Stichting 1 …..
- Suriname en WWF bundelen krachten tegen illegale visserij..
- Trump wil beëindiging licenties voor ABC en NBC.
- RvC SLM heft schorsing directeur Gonesh op.
- OWRO vervangt kentekenplaten dienstvoertuigen voor meer tra….
- Minister Pokie doneert 320 schooltassen aan stichting 1 voo….
- Twee hunners aangehouden door RBTP..
- RBTP arresteert twee verdachten; derde voortvluchtige meldt….
- Schorsing van SLM-directeur Gonesh opgeheven..
- Politie schiet rover neer tijdens vluchtpoging..
- RAVAKSUR Plus zit donderdag met president Simons..
- Update: Verkeerscontrole op Kennedyweg in Para; vier rijbew….