In het leesboek ‘Lezen doet je goed’ 8B, les 3, getiteld “Via Georgetown naar Boa Vista” (pagina 19) is een verkeerde landkaart van Suriname gebruikt. Deze kaart bevat een onjuiste weergave van de grens tussen Suriname en Guyana, waarbij het Tigri-gebied ten onrechte als grondgebied van Guyana wordt aangeduid. Dit is incorrect. Het Ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) zegt dat er ‘per abuis’ een verkeerde kaart van Suriname is gebruikt.
“Deze foutieve kaartweergave kan leiden tot misverstanden over de geografische indeling van ons land. Het MinOWC is verantwoordelijk voor nauwkeurige en betrouwbare informatieverstrekking aan het onderwijsveld en hecht veel waarde aan het rectificeren van deze fout”, schrijft het ministerie.
Voor het onderwijsveld is een instructieblad samengesteld met aanwijzingen voor leerkrachten om de leerlingen te wijzen op de fout en deze in de klas te corrigeren. Aangezien Suriname twee betwiste gebieden heeft, namelijk in het Zuidwesten en in het Zuidoosten, zijn de grensindelingen van beide gebieden beschreven in het instructieblad. Daarnaast zijn de correcte kaarten van Suriname, evenals verwijzingen naar de atlas ‘Suriname Wereldland HEBRI Wereld Atlas’, bijgevoegd in het instructieblad. Deze kaarten tonen de juiste grenslijnen tussen Suriname-Guyana en Suriname-Frans-Guyana.
Het leesboek met de foutieve kaart betreft de eerste druk, waarin nog enkele fouten kunnen voorkomen. Alle leerkrachten en andere betrokkenen worden verzocht om fouten in de nieuwe boeken te noteren en te e-mailen naar meldingnieuweboeken@gmail.com.
Het team van het MinOWC verzoekt alle betrokkenen, waaronder schoolleiders, leerkrachten en ouders, deze rectificatie in acht te nemen en de aangegeven stappen in de lessen te volgen, zodat verwarring over deze grenskwestie wordt voorkomen. Het MinOWC doet tevens zijn best om bij elke herziene druk een verbeterd product aan te leveren.
- SDU, PVRS en DNW sluiten zich aan bij OPTSU..
- Stembiljet wordt na kandidaatstelling officieel gepresentee…..
- Alle werkarmen in nieuw hoofdkantoor, effectiever en doelma…..
- Vaste communicatiestrategie ontbreekt bij instroom politier…..
- Roadmap noodzakelijk voor toekomstige ontwikkelingen..
- Het CHS weer voltallig na uittreden leden..
- Jaarinflatie in januari 9.8%..
- Tuchtstraf voor politieagenten om groepsseks in diensttijd..
- Droog weer met wat bewolking..
- 53-jarige bromfietser dood na aanrijding..
- Trump: importheffingen op Mexico en Canada vanaf 4 maart va…..
- Nicaragua trekt zich terug uit VN-Mensenrechtenraad..
- Tweedaagse training voor de media over mentale gezondheid e…..
- Man dood aangetroffen in bushuisje..
- Gearresteerd als Kind en Teruggekeerd met Grijze Haren… Gaz…..
- Eerste zege SCVU 2 in basketbalcompetitie..
- Politie houdt 3 verdachten aan voor plundering winkel..
- Landvreugd kondigt vooruitgang aan in verkiezingsvoorbereid…..
- Gepensioneerden SLM gedupeerd..
- Del Castilho ziet functie assembleevoorzitter wel zitten..
- Bundeling van 6 partijen: ‘OPTSU na wan optie gi Sran…..