In het leesboek ‘Lezen doet je goed’ 8B, les 3, getiteld “Via Georgetown naar Boa Vista” (pagina 19) is een verkeerde landkaart van Suriname gebruikt. Deze kaart bevat een onjuiste weergave van de grens tussen Suriname en Guyana, waarbij het Tigri-gebied ten onrechte als grondgebied van Guyana wordt aangeduid. Dit is incorrect. Het Ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) zegt dat er ‘per abuis’ een verkeerde kaart van Suriname is gebruikt.
“Deze foutieve kaartweergave kan leiden tot misverstanden over de geografische indeling van ons land. Het MinOWC is verantwoordelijk voor nauwkeurige en betrouwbare informatieverstrekking aan het onderwijsveld en hecht veel waarde aan het rectificeren van deze fout”, schrijft het ministerie.
Voor het onderwijsveld is een instructieblad samengesteld met aanwijzingen voor leerkrachten om de leerlingen te wijzen op de fout en deze in de klas te corrigeren. Aangezien Suriname twee betwiste gebieden heeft, namelijk in het Zuidwesten en in het Zuidoosten, zijn de grensindelingen van beide gebieden beschreven in het instructieblad. Daarnaast zijn de correcte kaarten van Suriname, evenals verwijzingen naar de atlas ‘Suriname Wereldland HEBRI Wereld Atlas’, bijgevoegd in het instructieblad. Deze kaarten tonen de juiste grenslijnen tussen Suriname-Guyana en Suriname-Frans-Guyana.
Het leesboek met de foutieve kaart betreft de eerste druk, waarin nog enkele fouten kunnen voorkomen. Alle leerkrachten en andere betrokkenen worden verzocht om fouten in de nieuwe boeken te noteren en te e-mailen naar meldingnieuweboeken@gmail.com.
Het team van het MinOWC verzoekt alle betrokkenen, waaronder schoolleiders, leerkrachten en ouders, deze rectificatie in acht te nemen en de aangegeven stappen in de lessen te volgen, zodat verwarring over deze grenskwestie wordt voorkomen. Het MinOWC doet tevens zijn best om bij elke herziene druk een verbeterd product aan te leveren.
- Voetbal Uitslagen – 2 Maart 2025..
- Daan: “Regering-Santokhi heeft geen werk gemaakt van natiev…..
- EEN KANDIDAAT KIEZEN..
- EEN PARTIJ KIEZEN..
- Vrachtvoertuigen bedrijf Leiding 10 A door brand verwoest..
- Franse ambassade doneert veiligheidsattributen aan Korps Po…..
- Breaking: Opschudding binnen OPTSU na voordracht Wayne Telg…..
- Caricom herbevestigt steun voor Ramdin bij OAS..
- HELIFLOPTER..
- Ramadan 2025: Vastentijden en iftartijden wereldwijd..
- Brand verwoest drie vuilniswagens in Leiding 10A..
- Oekraïne Tussen Mineralen en Oorlogsrealiteit..
- WAT TE DOEN MET DE OPBRENGSTEN UIT DE OLIE?..
- KROONPRINSEN..
- President Santokhi in Ramadan-boodschap: “Lastercampagnes b…..
- Krish Nannan Panday (96) ingeslapen..
- Jamaicaanse regering wil koning Charles afzetten..
- CHINALCO-DEAL: EENZIJDIG AKKOORD TEN KOSTE VAN ONS ALLEN..
- ALLE HENS AAN DEK VOOR OAS-FUNCTIE..
- SPA besluit: Wayne Telgt wordt lijsttrekker OPTSU..
- PVV klopt Leo Victor..