De Federatie van Organisaties van Leerkrachten in Suriname (FOLS) is niet van oordeel, dat de ambtenaren in loon zijn achteruitgegaan. De vakorganisatie wacht op een uitnodiging van de regering om te praten over verruiming van de belastingvrije grens. Dit zal maken dat de werkers meer in hun portemonnee zullen overhouden.
FOLS-president Marcellino Nerkust stelt, dat de incorporatie van de koopkrachtversterking van SRD 3500 wel heeft geleid tot verbetering van de pensioengrondslag. Hij zegt de teleurstelling onder enkele werkers te begrijpen. In januari zouden partijen aan tafel moeten zitten om te praten over de cao van 2025.
In het programma Sranan Tori via ATV stelt de vakbondsleider dat er gedachten zijn waarbij wordt voorgesteld dat de loonbelasting op termijn wordt afgeschaft. De belasting over toegevoegde waarde (btw) zou dan verruimd kunnen worden. Hij weet niet hoe de regering erover denkt, omdat de belastingen nodig zijn.
Los van primaire zaken zoals het loon zal de regering als werkgever ook op secundair vlak meer moeten bijdragen. Als voorbeeld noemde hij de kwestie rond de brilvergoeding. Bij andere groepen is dat goed geregeld, maar bij ambtenaren en onderwijsgevenden wordt slechts weinig vergoed. Dit zorgt volgens Nerkust voor een discrepantie.
De FOLS-topman kijkt naar de kalender en weet dat de verkiezingen naderen. Hij vraagt zich af of het binnen drie maanden mogelijk zal zijn om tot een overeenkomst te komen met de overheid over de verruiming van de belastingvrije grens en het wensenpakket voor 2025.
- Richano Santokhi wordt PVP-parlementskandidaat..
- MIDDELMATIG MIDDENBLOK..
- Veel regen en onweersbuien door de dag..
- Meteodienst: Lichte tot matige onweersbuien kustgebied en d…..
- Bronto Somohardjo verwijt minister Landvreugd van machtsmis…..
- Narcoticabrigade voert landelijke controles uit en neemt dr…..
- VES: Dubbel aantal patiënten moest behandeld worden met SRD…..
- Amazone-landen gaan eensgezind standpunt innemen op klimaat…..
- Trump geeft Musk opdracht USAID fors in te krimpen: ‘ongeke…..
- Lygia Orgine Moi-Thuk-Shung – Pinas (84) Amsterdam 30…..
- Frank Herman Faverey (67) Amsterdam 30-1-2025..
- NPS formeel ingeschreven in het openbaar register..
- VVD roept vooral mannen op zich kandidaat te stellen..
- Oplevering hoofdbureau van Politie in 2026..
- Jarige Santokhi lanceert opnieuw boek met verworvenheden..
- Column: Toch lijk uit de kast gevallen…..
- Ruim 45 jaar na militaire staatsgreep: hoofdkwartier van po…..
- Uraiqit Ramsaran wast handen in onschuld over afstaan terre…..
- Vicepresident Brunswijk grootste afwezige bij introductie I…..
- Rusland: ‘NPS zal na 25 mei niet te negeren zijn’..
- Perceel zonder toestemming SoZaVo verstrekt aan Landvreugd..