De Federatie van Organisaties van Leerkrachten in Suriname (FOLS) is niet van oordeel, dat de ambtenaren in loon zijn achteruitgegaan. De vakorganisatie wacht op een uitnodiging van de regering om te praten over verruiming van de belastingvrije grens. Dit zal maken dat de werkers meer in hun portemonnee zullen overhouden.
FOLS-president Marcellino Nerkust stelt, dat de incorporatie van de koopkrachtversterking van SRD 3500 wel heeft geleid tot verbetering van de pensioengrondslag. Hij zegt de teleurstelling onder enkele werkers te begrijpen. In januari zouden partijen aan tafel moeten zitten om te praten over de cao van 2025.
In het programma Sranan Tori via ATV stelt de vakbondsleider dat er gedachten zijn waarbij wordt voorgesteld dat de loonbelasting op termijn wordt afgeschaft. De belasting over toegevoegde waarde (btw) zou dan verruimd kunnen worden. Hij weet niet hoe de regering erover denkt, omdat de belastingen nodig zijn.
Los van primaire zaken zoals het loon zal de regering als werkgever ook op secundair vlak meer moeten bijdragen. Als voorbeeld noemde hij de kwestie rond de brilvergoeding. Bij andere groepen is dat goed geregeld, maar bij ambtenaren en onderwijsgevenden wordt slechts weinig vergoed. Dit zorgt volgens Nerkust voor een discrepantie.
De FOLS-topman kijkt naar de kalender en weet dat de verkiezingen naderen. Hij vraagt zich af of het binnen drie maanden mogelijk zal zijn om tot een overeenkomst te komen met de overheid over de verruiming van de belastingvrije grens en het wensenpakket voor 2025.
- Adhin roept op tot eenheid binnen de NDP: “We hebben geen t…..
- DNA-voorzitter trekt aan de bel: wettelijke terinzage leggi…..
- Boebsingh Daniel Ramrattansing..
- Volksgezondheid op Wereld Kanker Dag: ‘We hebben elkaar nod…..
- India bewijst humaniteit..
- Medewerkers AdeKUS in actie om achterstallige betaling..
- I-Care polikliniek voor preventieve oogzorg en specialistis…..
- Medewerkers bestuursressorten Marowijne-Zuidwest en Boven-T…..
- Multidisciplinaire werkgroepen presenteren aanbevelingen in…..
- Somohardjo beschuldigt minister Landvreugd van machtsmisbru…..
- Somohardjo: “Volk apprecieert asfalteren wegen vlak voor ve…..
- Vier jaar Yankee-circus..
- President wil 100.000 boekjes over verworvenheden regering..
- Surinaamse oogzorg verstekt met I-Care polikliniek..
- NAVO-baas Rutte steunt visie van Trump over strategisch bel…..
- Ruim 600 bewoners van Boven-Suriname hebben nu continu toeg…..
- Welk ‘verhaal’ klopt..
- NPS mag meedoen aan de verkiezingen..
- Mannen: “We beschouwen elk team als een serieuze tegenstand…..
- Regering introduceert millets in Suriname..
- China heft tarieven op Amerikaanse goederen na Trumps zet..