De wisselkoersen in Suriname blijven stijgen. Vandaag is bij de cambio’s de euro al voorbij de SRD 45-grens geschoten, terwijl voor de Amerikaanse dollar meer dan SRD 40 moet worden neergeteld. Deze ontwikkelingen baren zowel consumenten als ondernemers zorgen, nu de druk op de prijzen verder toeneemt.
Volgens de laatste koersnotering van de Centrale Bank van Suriname (CBvS) bedraagt de aankoopkoers voor de euro SRD 44,23 en voor de Amerikaanse dollar SRD 38,51. De verkoopkoers voor de euro is boven de SRD 45 en de dollar rond de SRD 40.
Valutahandelaren geven aan dat de aanhoudende koersdruk deels te wijten is aan de marktwerking — vraag en aanbod van valuta — maar dat ook de politieke onzekerheid rond de verkiezingsuitslag.
De stijgende wisselkoersen hebben directe gevolgen voor de samenleving. Goederen die afhankelijk zijn van import, zoals brandstof, voedsel, medicijnen en bouwmaterialen, worden duurder. Hierdoor stijgt ook de algemene kosten van levensonderhoud, die voor veel burgers toch al nauwelijks te dragen zijn.
- Regen, gebed en bezinning markeren begin van Offerfeest..
- Man verwond bij woninginbraak Sir Winston Churchillweg..
- VES: “Wisselkoers politiek of administratief bepalen werkt …..
- NDP: Ied ul-Adha markeert begin van hoop en herstel..
- Regeerakkoord NDP bevat paradox indien VHP niet meedoet..
- President Santokhi: “Regering niet demissionair, volk heeft…..
- DE VHP-OPPOSITIE..
- RESULTATEN DSB TEKENEN VAN HERSTELD BANKLANDSCHAP..
- Verkeersveiligheid krijgt stem in afstudeeronderzoek..
- Nieuw boek brengt acute complicatie bij sikkelcelziekte ond…..
- Regering stelt half miljoen SRD beschikbaar voor nabestaand…..
- De democratie ondermijnd; van ’tralala’ naar &#…..
- Stichting Vrienden van Suriname stuurt 3.000 rugtassen voor…..
- OKB-voorzitter: “Geen wettelijke deadline voor bindend verk…..
- Zelfde weerpatroon van de week blijft aanhouden..
- Hassankhan erkent fouten bij verkiezingen, maar fraude uitg…..
- Ruzie tussen Trump en Musk escaleert: “Ondankbaar en doorge…..
- Lucht tussen PL en HVB nog niet geklaard..
- VHP en NDP nek-aan-nek regionale zetels in Saramacca..
- Herdenking immigratie in teken van eerbetoon en toekomstvis…..
- Een gezegende Eid ul-Adha..