De wisselkoersen in Suriname blijven stijgen. Vandaag is bij de cambio’s de euro al voorbij de SRD 45-grens geschoten, terwijl voor de Amerikaanse dollar meer dan SRD 40 moet worden neergeteld. Deze ontwikkelingen baren zowel consumenten als ondernemers zorgen, nu de druk op de prijzen verder toeneemt.
Volgens de laatste koersnotering van de Centrale Bank van Suriname (CBvS) bedraagt de aankoopkoers voor de euro SRD 44,23 en voor de Amerikaanse dollar SRD 38,51. De verkoopkoers voor de euro is boven de SRD 45 en de dollar rond de SRD 40.
Valutahandelaren geven aan dat de aanhoudende koersdruk deels te wijten is aan de marktwerking — vraag en aanbod van valuta — maar dat ook de politieke onzekerheid rond de verkiezingsuitslag.
De stijgende wisselkoersen hebben directe gevolgen voor de samenleving. Goederen die afhankelijk zijn van import, zoals brandstof, voedsel, medicijnen en bouwmaterialen, worden duurder. Hierdoor stijgt ook de algemene kosten van levensonderhoud, die voor veel burgers toch al nauwelijks te dragen zijn.
- Reactie op: ‘tralala’ naar ‘dadaa’ verandering?..
- Juspol-minister Amoksi viert jaardag in Opa Doeli..
- GUM AIR betreurt Europese beslissing, bevestigt naleving ve…..
- Chartervlucht ingezet voor gestrande passagiers SLM in Miam…..
- Korpschef Isaacs: “Keihard optreden tegen criminelen die sa…..
- Rovers zetten vuurwapen tegen hoofd van peuter bij woningov…..
- Hooglandrijst: Van cultureel erfgoed tot gezond alternatief..
- Verdachte na brandstichting te Pikin Saron aangehouden..
- Criminaliteitsgolf leidt tot spoedoverleg autoriteiten..
- Nieuwe trainers klaargestoomd voor muziekles in speciaal on…..
- Historisch: Natio na 48 jaar weer dichtbij WK..
- Extra aandacht voor vaders in tijdens ‘Papa Wiki 2025’..
- President Santokhi herdenkt slachtoffers vliegramp 1989..
- Venezuela uit felle kritiek op Trinidadiaanse premier na dr…..
- SLM kampt wederom met technisch probleem, vlucht naar Miami…..
- Drukte en toewijding bij offerfeest: Iedereen moest ten min…..
- Kleuren..
- Tembe Art Studio wordt nieuw leven ingeblazen..
- Criminaliteitsgolf noopt autoriteiten tot spoedoverleg..
- Lula draagt Palestijnse kufiyah tijdens bezoek aan Parijs..
- Zware onweersbuien verwacht..