Techmiljardair Elon Musk heeft op X de oprichting van een nieuwe politieke partij in de Verenigde Staten aangekondigd. De partij krijgt de naam The America Party. Vrijdag, op de Amerikaanse onafhankelijkheidsdag, vroeg Musk zijn volgers op X in een poll of zij een nieuwe partij wilden of niet.
De eigenaar van X heeft op het platform ruim 221 miljoen volgers. Ruim 1,2 miljoen mensen brachten hun stem uit; meer dan 65 procent toonde zich positief over een nieuwe politieke partij.
“Als het aankomt op het bankroet maken van ons land met verspilling en corruptie, leven we in een eenpartijsysteem, niet in een democratie”, schrijft Musk erbij. “Vandaag is The America Party opgericht om u uw vrijheid terug te geven.”
Musk was vorig jaar tijdens de verkiezingscampagne en dit jaar aan het begin van de tweede ambtsperiode van president Trump een belangrijke bondgenoot. De miljardair kreeg de leiding over de taskforce DOGE, waarmee hij flink moest snoeien in de overheidsuitgaven.
Ruzie met TrumpEind mei stopte Musk als adviseur van de Amerikaans regering en hoofd van DOGE. Daarna ruzieden Musk en Trump openlijk via sociale media met elkaar. Aanleiding was het nieuwe wetsvoorstel van Trump, dat hij de ‘big beautiful bill’ noemt, met daarin enorme belastingverlagingen die het Amerikaanse begrotingstekort flink zouden laten oplopen.
Dat was tegen het zere been van Musk, die als hoofd van DOGE juist als taak had om de overheidsuitgaven sterk terug te dringen. Musk noemde het voorstel van Trump op X dan ook een “walgelijk gedrocht”.
- Pakistan nomineert Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026..
- Witgelakte Toyota Platz volledig uitgebrand in Paramaribo: …..
- Arbeid als motor van onze ontwikkeling..
- Man steelt winnende Suribet-coupon van SRD 70.000 uit sport…..
- KPS: ‘Er wordt hard gewerkt aan indamming verhardende crimi…..
- Regulering moet nu..
- Ziekte houdt Santokhi weg van Boeroe-herdenking in Saramacc…..
- NASNOEPEN..
- Luchtballoncrash in Brazilië eist minstens acht levens..
- Monumenten dreigen binnen 25 jaar te verdwijnen zonder dire…..
- Collectieve waanzin: Waarom Suriname haar psychosociale rea…..
- Parmessar: Regering-Santokhi laat financiële uitdagingen ac…..
- Volksgezondheid: ‘Geen verhoogd risico hersenvliesontstekin…..
- Suriname in de gevarenzone: waarom we onze economie digitaa…..
- DE BRANDWEER HELPEN?..
- SLM BLIJFT GEGIJZELD DOOR POLITIEK..
- De Wil van het Lot..
- Vaardigheden ME’ers aangescherpt tijdens training..
- Basya Tweeling: “Ontruiming Kamp 21 nodig om tweede Matawai…..
- Hassankhan en Boksteen pleiten voor hervorming verkiezingsp…..
- President: “Boeroe-verhaal deel groter Surinaams verhaal va…..