Techmiljardair Elon Musk heeft op X de oprichting van een nieuwe politieke partij in de Verenigde Staten aangekondigd. De partij krijgt de naam The America Party. Vrijdag, op de Amerikaanse onafhankelijkheidsdag, vroeg Musk zijn volgers op X in een poll of zij een nieuwe partij wilden of niet.
De eigenaar van X heeft op het platform ruim 221 miljoen volgers. Ruim 1,2 miljoen mensen brachten hun stem uit; meer dan 65 procent toonde zich positief over een nieuwe politieke partij.
“Als het aankomt op het bankroet maken van ons land met verspilling en corruptie, leven we in een eenpartijsysteem, niet in een democratie”, schrijft Musk erbij. “Vandaag is The America Party opgericht om u uw vrijheid terug te geven.”
Musk was vorig jaar tijdens de verkiezingscampagne en dit jaar aan het begin van de tweede ambtsperiode van president Trump een belangrijke bondgenoot. De miljardair kreeg de leiding over de taskforce DOGE, waarmee hij flink moest snoeien in de overheidsuitgaven.
Ruzie met TrumpEind mei stopte Musk als adviseur van de Amerikaans regering en hoofd van DOGE. Daarna ruzieden Musk en Trump openlijk via sociale media met elkaar. Aanleiding was het nieuwe wetsvoorstel van Trump, dat hij de ‘big beautiful bill’ noemt, met daarin enorme belastingverlagingen die het Amerikaanse begrotingstekort flink zouden laten oplopen.
Dat was tegen het zere been van Musk, die als hoofd van DOGE juist als taak had om de overheidsuitgaven sterk terug te dringen. Musk noemde het voorstel van Trump op X dan ook een “walgelijk gedrocht”.
- Robinhood-PVV en Transvaal-Inter Moengotapoe in halve final…..
- BUITENLANDS BELEID NIEUWE REGERING..
- Jennifer Simons, eerste vrouwelijke president van Suriname..
- Simons: “Ik kom in deze functie om te dienen”..
- Verkiezing Simons tot president is wereldnieuws..
- Roland Tjin Wong Joe..
- President Santokhi blikt terug op periode van heftige storm…..
- Adhin ziet in aantreden Simons en Rusland kans voor nationa…..
- Opvallende afwezigheden overschaduwen BRICS-top in Rio de J…..
- Rusland: “Ik aanvaard deze functie niet als beloning, maar …..
- RARE DINGEN IN DE POLITIEK?..
- AMBITIEUS, VISIONAIR ZELFS..
- HVB: Vrouwelijk leiderschap opent nieuwe weg..
- Caper en Taitt voltooien Sunday B-Day Run..
- President Santokhi: “Ik heb dit land gediend met alles wat …..
- Fractieleiders spreken hoge verwachtingen uit bij felicitat…..
- DNA feliciteert Simons en Rusland na historische overwinnin…..
- EEN PARLEMENT DAT ECHT VOOR HET VOLK WERKT?..
- President neemt afscheid: ‘Leiders dienen, het volk r…..
- Schietincident beëindigt feest aan de Ephraimzegenweg..
- Tot in onze yeye..