Techmiljardair Elon Musk heeft op X de oprichting van een nieuwe politieke partij in de Verenigde Staten aangekondigd. De partij krijgt de naam The America Party. Vrijdag, op de Amerikaanse onafhankelijkheidsdag, vroeg Musk zijn volgers op X in een poll of zij een nieuwe partij wilden of niet.
De eigenaar van X heeft op het platform ruim 221 miljoen volgers. Ruim 1,2 miljoen mensen brachten hun stem uit; meer dan 65 procent toonde zich positief over een nieuwe politieke partij.
“Als het aankomt op het bankroet maken van ons land met verspilling en corruptie, leven we in een eenpartijsysteem, niet in een democratie”, schrijft Musk erbij. “Vandaag is The America Party opgericht om u uw vrijheid terug te geven.”
Musk was vorig jaar tijdens de verkiezingscampagne en dit jaar aan het begin van de tweede ambtsperiode van president Trump een belangrijke bondgenoot. De miljardair kreeg de leiding over de taskforce DOGE, waarmee hij flink moest snoeien in de overheidsuitgaven.
Ruzie met TrumpEind mei stopte Musk als adviseur van de Amerikaans regering en hoofd van DOGE. Daarna ruzieden Musk en Trump openlijk via sociale media met elkaar. Aanleiding was het nieuwe wetsvoorstel van Trump, dat hij de ‘big beautiful bill’ noemt, met daarin enorme belastingverlagingen die het Amerikaanse begrotingstekort flink zouden laten oplopen.
Dat was tegen het zere been van Musk, die als hoofd van DOGE juist als taak had om de overheidsuitgaven sterk terug te dringen. Musk noemde het voorstel van Trump op X dan ook een “walgelijk gedrocht”.
- SRD zakt naar dieptepunt door overheidsuitgaven en onzekerh…..
- Deken van Orde van Advocaten roept autoriteiten op invullin…..
- Suriname debuteert op OIC Youth Capital 2025 in Marrakech..
- Brunswijk is nogsteeds vicepresident, concludeert Essed..
- ‘Yu Na Taa’ nieuwe song Latin King Johan Misiedjan..
- Ryaen La Rose: “Afro-Surinamers moeten wakker worden over w…..
- Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname..
- Start Learning for Life Community Project bij Surinaamse Br…..
- Expositie Nola Hatterman: ‘Zwart is ook mooi’..
- Historische verkiezing op komst: Suriname krijgt zondag eer…..
- Vrijspraak in Kippie-zaak: rechter ziet geen verduistering..
- Anti-corruptiewet Suriname: juridische blik op artikel 54e …..
- Eerste Freedomswim te Republiek succesvol..
- Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op …..
- Regering versterkt zorg, onderwijs en veiligheid met nieuwe…..
- Suriname lanceert digitale PSA-kaart: veiliger en wereldwij…..
- Minister Ramadhin draagt bij aan publicatie in Islamic Deve…..
- Ruzie tussen SMS en HES over betaling bunkerdeal met Staats…..
- Strafrechter spreekt ondernemers Van den Bergh en Badal vri…..
- Suriname bij OIC Youth Capital 2025 in Marokko..
- Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG..