NDP-voorzitter Jennifer Simons.
In De Nationale Assemblée wordt later vandaag gestemd op de president- en vicepresidentskandidaat. Jennifer Simons (NDP) zal bij die gelegenheid gekozen worden tot president. Ons land krijgt daarmee voor het eerst een vrouwelijke president. Gregory Rusland is de vicepresidentskandidaat. Simons wordt de negende president van Suriname. De buitengewone openbare vergadering is uitgeschreven voor 12.00 uur.
Er is maar één kandidatenlijst ingediend door de partijen die de nieuwe coalitie willen vormen: NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20. Deze partijen zijn goed voor 34 zetels: het aantal dat nodig is om rechtstreeks de president en vicepresident te kiezen in het parlement. De VHP – de enige in de oppositie – heeft vorige week besloten geen tegenkandidaten in te dienen. Het duo Simons en Rusland wordt dus bij acclamatie gekozen.
Op 16 juli volgt de inauguratie van het regeerteam. Dan zal de regering onder leiding van huidig president Chan Santokhi definitief uit het machtscentrum zijn. Santokhi is de eerste president in 25 jaar die het niet heeft kunnen bewerkstelligen om een tweede regeertermijn veilig te stellen. Hij kreeg als kandidaat tijdens de verkiezingen wél de meeste stemmen.
Na de verkiezing vandaag, zullen de samenwerkende partijen binnen 10 dagen moeten bepalen wie de ministerskandidaten zijn. De verdeling van de ministeries ziet er als volgt uit:
- Afrikaanse financiering moet groter deel olie-inkomsten in …..
- Minister Raghoebarsing roept op tot eenheid: “Stop met etni…..
- ENORME ACHTERUITGANG EN ONSPORTIEF VERLIES..
- Ondanks misstanden: Verkiezingen van 25 mei 2025 officieel …..
- Dikan: “We moeten nu werk van maken om de traditionele rech…..
- Regen in de ochtend, droog in de nacht..
- Oud-Oranjevoetballer Quincy Promes in Nederlandse cel..
- Baby van hersendode vrouw in Georgia geboren via keizersned…..
- Magdalena Victorine Bruining gehuwd Feller (80) Paramaribo …..
- Internationale Yoga Dag: Een Oproep tot Eenheid en Gezondhe…..
- Verzetdag 618: Amnesty en 113 organisaties eisen opschortin…..
- CBvS-directeur Dorinnie: “Geen reden tot paniek, SRD is 90 …..
- Korpschef betreurt dat rotte appel van JIT-team betrokken i…..
- Yellow Birds heeft derde volleybaltitel op rij in vizier..
- Boeroe-herdenking met fly-over, motorfietsen en nuchtere re…..
- Brand verwoest kantoorruimtes Will Axwijk Sportcentrum: ‘Di…..
- OKB luidt noodklok: stembureaupersoneel onvoldoende bereken…..
- WISSELKOERS ‘HAT EDE’..
- Nieuwe coalitie houdt koers vast ondanks druk rond vicepres…..
- Herdenking 180 jaar boeroes in Suriname: ‘Als men het heeft…..
- Geen verhoogd risico op meningitis door slakken in Suriname..