NDP-voorzitter Jennifer Simons.
In De Nationale Assemblée wordt later vandaag gestemd op de president- en vicepresidentskandidaat. Jennifer Simons (NDP) zal bij die gelegenheid gekozen worden tot president. Ons land krijgt daarmee voor het eerst een vrouwelijke president. Gregory Rusland is de vicepresidentskandidaat. Simons wordt de negende president van Suriname. De buitengewone openbare vergadering is uitgeschreven voor 12.00 uur.
Er is maar één kandidatenlijst ingediend door de partijen die de nieuwe coalitie willen vormen: NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20. Deze partijen zijn goed voor 34 zetels: het aantal dat nodig is om rechtstreeks de president en vicepresident te kiezen in het parlement. De VHP – de enige in de oppositie – heeft vorige week besloten geen tegenkandidaten in te dienen. Het duo Simons en Rusland wordt dus bij acclamatie gekozen.
Op 16 juli volgt de inauguratie van het regeerteam. Dan zal de regering onder leiding van huidig president Chan Santokhi definitief uit het machtscentrum zijn. Santokhi is de eerste president in 25 jaar die het niet heeft kunnen bewerkstelligen om een tweede regeertermijn veilig te stellen. Hij kreeg als kandidaat tijdens de verkiezingen wél de meeste stemmen.
Na de verkiezing vandaag, zullen de samenwerkende partijen binnen 10 dagen moeten bepalen wie de ministerskandidaten zijn. De verdeling van de ministeries ziet er als volgt uit:
- Pakistan nomineert Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026..
- Witgelakte Toyota Platz volledig uitgebrand in Paramaribo: …..
- Arbeid als motor van onze ontwikkeling..
- Man steelt winnende Suribet-coupon van SRD 70.000 uit sport…..
- KPS: ‘Er wordt hard gewerkt aan indamming verhardende crimi…..
- Regulering moet nu..
- Ziekte houdt Santokhi weg van Boeroe-herdenking in Saramacc…..
- NASNOEPEN..
- Luchtballoncrash in Brazilië eist minstens acht levens..
- Monumenten dreigen binnen 25 jaar te verdwijnen zonder dire…..
- Collectieve waanzin: Waarom Suriname haar psychosociale rea…..
- Parmessar: Regering-Santokhi laat financiële uitdagingen ac…..
- Volksgezondheid: ‘Geen verhoogd risico hersenvliesontstekin…..
- Suriname in de gevarenzone: waarom we onze economie digitaa…..
- SLM BLIJFT GEGIJZELD DOOR POLITIEK..
- DE BRANDWEER HELPEN?..
- De Wil van het Lot..
- Vaardigheden ME’ers aangescherpt tijdens training..
- Basya Tweeling: “Ontruiming Kamp 21 nodig om tweede Matawai…..
- Hassankhan en Boksteen pleiten voor hervorming verkiezingsp…..
- President: “Boeroe-verhaal deel groter Surinaams verhaal va…..