Op een historisch moment voor het Caribisch gebied, is de Surinaamse diplomaat Albert Ramdin, de huidige minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Zaken, gekozen tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Stanley Raghoebarsing, minister van Financiën en Planning, zei in gesprek met ABC Online Nieuws, dat het de eerste keer is, dat het Caribisch gebied de leiding heeft over deze organisatie.
“Alle landen hebben zonder uitzondering, hun steun uitgesproken voor de kandidatuur van Albert Ramdin, in de felicitaties klonk duidelijk het vertrouwen en de waardering voor zijn lange internationale carrière van meer dan 30 jaar”, aldus Raghoebarsing. Ramdin, die eerder verschillende diplomatieke functies heeft bekleed, geniet brede erkenning binnen de internationale gemeenschap. Zijn benoeming werd unaniem gesteund, wat onderstreept, hoe goed hij zijn relaties heeft onderhouden. Omdat de Surinaamse minister van Buitenlandse Zaken kandidaat was, werd een andere vertegenwoordiger afgevaardigd. “Dat is de reden waarom ik aanwezig was bij deze vergadering”, aldus Raghoebarsing.
Wat Raghoebarsing bijzonder vond in de toespraak van Ramdin, is dat hij drie Surinaamse presidenten heeft genoemd als te zijn betrokken bij zijn carrière: Wijdenbosch, Venetiaan en Santokhi. De unanieme verkiezing van Ramdin wordt gezien als een overwinning voor Suriname en het Caribisch gebied. “Er is met overtuiging, liefde en vertrouwen voor hem gekozen. We hebben alle reden om trots te zijn”, aldus Raghoebarsing.
Hoewel er altijd enkele kritische stemmen zullen klinken, wordt de benoeming van Ramdin internationaal als een groot succes gezien. “Sommige mensen zouden beter moeten weten. Mijn vader zou zeggen: ‘Als je niets zinnigs te zeggen hebt, houd dan gewoon je mond’”, aldus Raghoebarsing.
The post Eerbetoon aan Surinaamse leiders ..
- Onweersbuien in de middag..
- Politie houdt 31-jarige aan die via etenswaren drugs in cel…..
- ‘Tapo’ aangehouden voor poging tot doodslag..
- Bezoeker verstopt drugs in eten arrestant..
- Venezuela beschuldigt ExxonMobil van lobbyen en omkoping in…..
- Thelma Jetty Bouman- Uiterloo (92) Amsterdam 7-3-2025..
- Shirley Joan Overman (60) Amsterdam 4-3-2025..
- Nieuwe premier Canada belooft een snelle overgang..
- SPA tevreden met plek kandidatenlijst NPS..
- Auto inbreker moet anderhalf jaar de bak in..
- Families Woedend Over Gebrek aan Scrutiny in PPE-deal...
- VS-leger operationaliseert hypersonische raketten..
- Column: Ondanks haat en nijd gekroond tot OAS-secretaris-ge…..
- Aviankoi: men vraagt dat de president weer naar Moengo komt..
- ‘Frank Essed was een edel mens’..
- VLS vist in vijver van de VHP..
- SPA en DRS werken samen met NPS voor een beter Suriname..
- Inaugurele speech Ramdin in OAS: Regionale eenheid vergrote…..
- Man schiet op twee personen in Nickerie en wordt weken late…..
- Man betrapt bij poging om drugs cellenhuis in te smokkelen …..
- India Versterkt Grensverdediging met Swathi-radars..