Op een historisch moment voor het Caribisch gebied, is de Surinaamse diplomaat Albert Ramdin, de huidige minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Zaken, gekozen tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). Stanley Raghoebarsing, minister van Financiën en Planning, zei in gesprek met ABC Online Nieuws, dat het de eerste keer is, dat het Caribisch gebied de leiding heeft over deze organisatie.
“Alle landen hebben zonder uitzondering, hun steun uitgesproken voor de kandidatuur van Albert Ramdin, in de felicitaties klonk duidelijk het vertrouwen en de waardering voor zijn lange internationale carrière van meer dan 30 jaar”, aldus Raghoebarsing. Ramdin, die eerder verschillende diplomatieke functies heeft bekleed, geniet brede erkenning binnen de internationale gemeenschap. Zijn benoeming werd unaniem gesteund, wat onderstreept, hoe goed hij zijn relaties heeft onderhouden. Omdat de Surinaamse minister van Buitenlandse Zaken kandidaat was, werd een andere vertegenwoordiger afgevaardigd. “Dat is de reden waarom ik aanwezig was bij deze vergadering”, aldus Raghoebarsing.
Wat Raghoebarsing bijzonder vond in de toespraak van Ramdin, is dat hij drie Surinaamse presidenten heeft genoemd als te zijn betrokken bij zijn carrière: Wijdenbosch, Venetiaan en Santokhi. De unanieme verkiezing van Ramdin wordt gezien als een overwinning voor Suriname en het Caribisch gebied. “Er is met overtuiging, liefde en vertrouwen voor hem gekozen. We hebben alle reden om trots te zijn”, aldus Raghoebarsing.
Hoewel er altijd enkele kritische stemmen zullen klinken, wordt de benoeming van Ramdin internationaal als een groot succes gezien. “Sommige mensen zouden beter moeten weten. Mijn vader zou zeggen: ‘Als je niets zinnigs te zeggen hebt, houd dan gewoon je mond’”, aldus Raghoebarsing.
The post Eerbetoon aan Surinaamse leiders ..
- Joy-Ellen Lutz overleden op 6 maart 2025..
- Na zes jaar weer op de planken: Hilkia Lobman met ‘Nakomert…..
- Fact-finding missie van Indiase ondernemers in Suriname..
- BRED Banque Populaire geïnteresseerd in Suriname..
- Stichting Hindostaanse Immigratie veroordeelt diefstal en b…..
- Alcoholverslaafde krijgt voorwaardelijke straf om van versl…..
- ‘Immortal’ Eersel opnieuw tegen Fransman Nicolas..
- Regelgeving voor e-bikes noodzakelijk..
- Reggae legende Cocoa Tea overleden..
- Regenbuien in de ochtend en onweersbuien in de middag..
- Monument van Gandhi herhaaldelijk het doelwit van vandalism…..
- Verdachte mensensmokkel en -handel blijft langer in voorarr…..
- VS levert per direct weer militaire steun en inlichtingen a…..
- Edward Engelbertus Ignatius Thijm (85) Paramaribo 3-3-2025..
- Carla Vriesde (61) Paramaribo 10-3-2025..
- VS hervat veiligheidssteun aan Oekraïne..
- Inbraak bij Telesur unit te Apoera leidt tot internetonderb…..
- Dc’s krijgen training over decentralisatie en bestuurlijke …..
- Column: Congratulations Mr. Secretary-General..
- Actie SBB opgeheven; CAO onderhandelingen kunnen starten..
- Asha Mungra: ‘Dit is voor ons een dieptepunt bij huiselijk …..