Beeld: EAG Airport.
Maandagavond is de Eduard Alexander Gummels International Airport officieel geopend. Het begon in 2015 als een Heliport Paramaribo, voor helikoptercharters die voornamelijk ingezet werden voor offshore-ontwikkelingsactiviteiten. Vandaag is het een volledig gecertificeerde internationale luchthaven, eigendom van de familie Gummels. ‘We are ready to be Suriname’s executive airport’, zegt Timothy Mendonça, directeur van EAG Airport Management. De luchthaven is ook bedoelt voor toerisme en off-shore logistieke diensten.
Beeld: EAG Airport.
De EAG-luchthaven heeft een landingsbaan van 1.290 meter lang, 33 meter breed, een terminal voor meer dan 100 passagiers en alle veiligheidsvereisen. Er is voldaan aan de vereisten voor een internationale luchthaven.
Mendonça stelt dat de visie van EAG Airport is om als hub van de Guyana’s te functioneren. Dat betekent in deze fase vluchten tussen Guyana, Suriname en Frans-Guyana. Maar in de toekomst wil de leiding ook meer bestemmingen toevoegen. De directeur benadrukt dat, naast Gum Air, ook commerciële vliegmaatschappijen en privé-jets gefaciliteerd kunnen worden.
De leiding van het EAG-airport heeft samen met diverse actoren, waaronder de overheid, gewerkt om de nodige standaarden in orde te krijgen. Toen dit gerealiseerd was, is de luchthaven operationeel verklaard door de luchtvaartautoriteit CASAS.
Beeld: EAG Airport.
De plechtigheid vandaag werd bijgewoond door diverse beleidmakers, waaronder president Chan Santokhi, vicepresident Ronnie Brunswijk en de ambassadeurs van Guyana en Frankrijk in Suriname.
- Seniorenburger vindt tas terug in Cultuurtuin na beroving..
- Grassalco werknemers Maripaston angstig na schoten..
- Column: Gold Cup ticket! √..
- Ongezonde situatie SBB sleept zich voort..
- Politie krijgt nieuw uniform..
- SBB-directeur Ravenberg eist ontslag bestuurslid Krishnadat…..
- Nurmohamed: “Bij verkeerde regering zou de brug driemaal zo…..
- Hof van Justitie introduceert digitale apostille per 24 maa…..
- Fair play verkiezingscampagne dringende noodzaak..
- Brunswijk: ‘Geen maatregelen tegen beveiligingsman in zaak …..
- De paradox van het denken en de macht (1)..
- Nieuwe brug over Saramaccakanaal geopend..
- Verwaarlozing historische begraafplaats Oranjetuin..
- PVP gaat in hoger beroep om uitstel indiening kandidatenlij…..
- Cursisten SAO demonstreren hun vakmanschap..
- Belangrijke onderwerpen op agenda tijdens bezoek Marco Rubi…..
- Crisis in Haïti en Cubaanse artsen op agenda tijdens Caribi…..
- Ravenberg eist ontslag van SBB-bestuurslid Joerawan wegens …..
- NOP verliest hoger beroep: geen deelname aan verkiezingen..
- Staatsolie gaat bestaande obligaties herfinancieren..
- Corruptiebestrijding en transparant bestuur geleerde lessen…..