Beeld: EAG Airport.
Maandagavond is de Eduard Alexander Gummels International Airport officieel geopend. Het begon in 2015 als een Heliport Paramaribo, voor helikoptercharters die voornamelijk ingezet werden voor offshore-ontwikkelingsactiviteiten. Vandaag is het een volledig gecertificeerde internationale luchthaven, eigendom van de familie Gummels. ‘We are ready to be Suriname’s executive airport’, zegt Timothy Mendonça, directeur van EAG Airport Management. De luchthaven is ook bedoelt voor toerisme en off-shore logistieke diensten.
Beeld: EAG Airport.
De EAG-luchthaven heeft een landingsbaan van 1.290 meter lang, 33 meter breed, een terminal voor meer dan 100 passagiers en alle veiligheidsvereisen. Er is voldaan aan de vereisten voor een internationale luchthaven.
Mendonça stelt dat de visie van EAG Airport is om als hub van de Guyana’s te functioneren. Dat betekent in deze fase vluchten tussen Guyana, Suriname en Frans-Guyana. Maar in de toekomst wil de leiding ook meer bestemmingen toevoegen. De directeur benadrukt dat, naast Gum Air, ook commerciële vliegmaatschappijen en privé-jets gefaciliteerd kunnen worden.
De leiding van het EAG-airport heeft samen met diverse actoren, waaronder de overheid, gewerkt om de nodige standaarden in orde te krijgen. Toen dit gerealiseerd was, is de luchthaven operationeel verklaard door de luchtvaartautoriteit CASAS.
Beeld: EAG Airport.
De plechtigheid vandaag werd bijgewoond door diverse beleidmakers, waaronder president Chan Santokhi, vicepresident Ronnie Brunswijk en de ambassadeurs van Guyana en Frankrijk in Suriname.
- Regering grijpt in om rijstsector te ondersteunen met vaste…..
- Minister Mac Andrew en ACT bespreken trainingen voor zelfre…..
- Regering grijpt in om rijstsector te ondersteunen..
- Chinese bedrijven bespreken infrastructuurprojecten met pre…..
- Kandidaatstelling in volle gang..
- Bolivia roept noodtoestand na tientallen doden bij overstro…..
- ‘Anton de Kom is nu echt thuis’..
- A20 kandidaten moeten uiterlijk 25 mei vermogen notarieel v…..
- Trump ondersteunt olieproductiebeleid Suriname..
- Bewoners Para voelen zich in de steek gelaten..
- ABOP uitgegroeid tot nationale partij..
- Surinaamse groente-export naar EU gestaakt:..
- Politieke beloftes: Meer dan mooie woorden nodig..
- Bewolkte lucht met af en toe regenbuien..
- Delegaties Dalian en partneronderneming bezoeken president …..
- Hoog bezoek: Rubio redt gezicht Santokhi nog een beetje..
- Hooggerechtshof Brazilië: Bolsonaro moet terechtstaan voor …..
- Open brief van de Federatie van Para Plantages..
- Haydy Helga Verwey (61) Amsterdam 22-3-2025..
- Beroving bij Ochama; slachtoffers gekneveld..
- ACT benadert AWJ voor trainingen binnenlandbewoners..