De Eduard Alexander Gummels International Airport (EAG Airport) heeft afgelopen week een historische mijlpaal bereikt met de aankomst van haar eerste internationale commerciële vlucht. De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter van Gum Air N.V. landde succesvol vanuit Ogle, Guyana, waarmee de officiële start van internationale operaties werd gemarkeerd.
De luchthaven opende op donderdag 20 maart officieel haar deuren als volwaardige luchthaven. Naast de bestaande heliportactiviteiten voor offshore helikopteroperaties, kan EAG Airport nu ook vliegtuigen accommoderen, waardoor het een strategische hub wordt in de regio. De recente toekenning van het Aerodrome Certificaat door de Civil Aviation Safety Authority Suriname (CASAS) bevestigt dat de luchthaven voldoet aan internationale veiligheidseisen.
Gum Air breidt uit
Met de uitbreiding van EAG Airport zet Gum Air een belangrijke stap in de Surinaamse luchtvaart. Directeur Dean Gummels bevestigde eerder in gesprek met Dagblad .: “Dit is een grote sprong in efficiëntie en gemak. Passagiers kunnen hun reizen eenvoudiger plannen en onze operaties verlopen gestroomlijnder dan ooit.”
Suriname als regionale hub
Met EAG Airport als thuisbasis, wil Gum Air Suriname zich positioneren als een belangrijke schakel tussen de Guyana’s. “We bouwen aan een netwerk dat Suriname sterker maakt in de regio”, aldus Gummels.
De focus ligt voornamelijk op zakelijke reizigers, met een dienstregeling die is afgestemd op de behoeften van de markt.
Toekomstplannen
De ambities van EAG Airport reiken verder dan Guyana. Er zijn plannen om de verbindingen naar Frans-Guyana uit te breiden, met aansluitingen op Air France-vluchten naar Parijs. Met de succesvolle landing van de eerste commerciële vlucht is een nieuw hoofdstuk begonnen voor EAG Airport en de Surinaamse luchtvaart.
The post EAG Airport officieel geopend voor internationale vluchten ..
- 4,5 kilometer lange zeedijk moet Weg naar Zee beschermen te…..
- Salesman verduistert SRD 1 miljoen van werkgever..
- Verpleegkundigen versterken zorg in Suriname..
- PVP vraagt extra tijd voor het indienen van kandidatenlijst..
- Mathoera: ‘Erkenning en waardering essentieel voor militair…..
- Cubanen betreuren het einde van de Amerikaanse droom..
- Leven en gedachtegoed Dobru centraal tijdens eerste ‘Dobru …..
- President Santokhi: “IMF-programma volledig succesvol uitge…..
- Suriname heeft tot 2050 7 miljard USD nodig om klimaatveran…..
- IMF-programma met succes afgesloten/ President Santokhi opg…..
- President: Eerste fase bouw zeedijk in 12 maanden af..
- ATV brengt eerbetoon aan Harold Biervliet..
- Minister Ori: “Informatie over de SRD 800 studententoelage …..
- PALU presenteert actieplan voor verkiezingen..
- Drie personen overleden bij eenzijdig verkeersongeval..
- 6-jarige overleden door verdrinking in openbaar zwembad..
- Vandaag overwegend bewolkt..
- Trump dreigt met extra importheffingen voor afnemers van Ve…..
- AWJ werkt symposium voor jeugdontwikkeling succesvol af in …..
- Florence Ginette Edmé Linger (81) Goes 21-3-2025..
- Amerikaanse rechter: Nazi’s werden beter behandeld da…..