De Eduard Alexander Gummels International Airport (EAG Airport) heeft afgelopen week een historische mijlpaal bereikt met de aankomst van haar eerste internationale commerciële vlucht. De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter van Gum Air N.V. landde succesvol vanuit Ogle, Guyana, waarmee de officiële start van internationale operaties werd gemarkeerd.
De luchthaven opende op donderdag 20 maart officieel haar deuren als volwaardige luchthaven. Naast de bestaande heliportactiviteiten voor offshore helikopteroperaties, kan EAG Airport nu ook vliegtuigen accommoderen, waardoor het een strategische hub wordt in de regio. De recente toekenning van het Aerodrome Certificaat door de Civil Aviation Safety Authority Suriname (CASAS) bevestigt dat de luchthaven voldoet aan internationale veiligheidseisen.
Gum Air breidt uit
Met de uitbreiding van EAG Airport zet Gum Air een belangrijke stap in de Surinaamse luchtvaart. Directeur Dean Gummels bevestigde eerder in gesprek met Dagblad .: “Dit is een grote sprong in efficiëntie en gemak. Passagiers kunnen hun reizen eenvoudiger plannen en onze operaties verlopen gestroomlijnder dan ooit.”
Suriname als regionale hub
Met EAG Airport als thuisbasis, wil Gum Air Suriname zich positioneren als een belangrijke schakel tussen de Guyana’s. “We bouwen aan een netwerk dat Suriname sterker maakt in de regio”, aldus Gummels.
De focus ligt voornamelijk op zakelijke reizigers, met een dienstregeling die is afgestemd op de behoeften van de markt.
Toekomstplannen
De ambities van EAG Airport reiken verder dan Guyana. Er zijn plannen om de verbindingen naar Frans-Guyana uit te breiden, met aansluitingen op Air France-vluchten naar Parijs. Met de succesvolle landing van de eerste commerciële vlucht is een nieuw hoofdstuk begonnen voor EAG Airport en de Surinaamse luchtvaart.
The post EAG Airport officieel geopend voor internationale vluchten ..
- Samenwerking onderwijs en bedrijfsleven cruciaal voor oplos…..
- Vishnudatt VLS: Veel kandidaten geïnteresseerd in materiële…..
- 10-jarig meisje ontvoerd, alerte kinderen voorkomen erger..
- Oud-ministers Nederland roepen premier Schoof op tot kracht…..
- Natio na vier jaar weer in Concacaf Gold Cup..
- Project voor jeugdontwikkeling gestart in Brokopondo..
- Emanuel Pherai schiet Suriname naar Gold Cup..
- Olie belangrijkste onderwerp tijdens bliksembezoek minister…..
- Suriname verslaat Martinique in spannende wedstrijd!..
- Afrika’s reserves: Noord-Afrika domineert..
- Rode Kruis-kantoor in Gaza beschadigd door Israëlische aanv…..
- DSB en WWF-Guianas inspireren jong en oud tijdens Earth Hou…..
- Corps Diplomatique in tweede sessie geïnformeerd over verki…..
- PVP vraagt na juridische overwinning, extra tijd voor kandi…..
- Guyana, Suriname en Mozambique lichtpunt voor toekomst offs…..
- Caricom-herstelcommissie: Erken het onrecht uit het verlede…..
- Tekort van SRD 20 miljoen op begroting MinOWC door verhoogd…..
- Buschauffeur achter de tralies na herhaalde verkeersovertre…..
- CHS vandaag gestart met onderzoek kandidatenlijsten..
- Caricom Reparations Commissie herdenkt slachtoffers slavern…..
- VS: Rusland en Oekraïne akkoord met veilige scheepvaart in …..