De Democratische Unie Suriname (DUS) heeft op zondag 23 februari opnieuw haar machtiging moeten indienen, nadat deze bij de registratie op zaterdag 22 februari niet in orde bleek te zijn. Volgens DUS-voorzitter Hugo Linga zou de partij haar zaken op orde brengen om alsnog deel te kunnen nemen aan de verkiezingen.
Tijdens de controle van de documenten door het Centraal Hoofdstembureau (CHS) werd vastgesteld dat enkele stukken niet volledig waren, wat leidde tot overleg over de ontbrekende gegevens. Linga verklaarde dat op de machtiging de naam van een persoon was vermeld die daar eigenlijk niet had moeten staan.
De partij richt zich nu op de verkiezingen en de campagnevoering. Ten aanzien van de waarborgsom waren er geen problemen; deze is gedekt door sponsoren van de partij. Linga benadrukt dat DUS zich inzet voor de ontwikkeling van de Saramaccaners. De partij is van mening dat andere politieke partijen van marronafkomst weinig tot geen vooruitgang hebben geboekt voor de marrongemeenschappen. DUS gelooft dat zij verandering kan brengen, vooral op het gebied van onderwijs en volksgezondheid.
Volgens Linga is er geen vertegenwoordiger van de Saramaccaners in de hoogste regeringskringen, ondanks het feit dat enkele prominente Saramaccaanse politici al lange tijd deel uitmaken van het machtscentrum. Hij voegt eraan toe dat deze politici geen duidelijke visie voor het binnenland hebben gepresenteerd. Linga benadrukt dat DUS een concreet programma heeft voor de aanpak van verschillende problemen in de samenleving en dat de Saramaccaners zich bewuster zijn geworden van de invloed van hun stem tijdens de verkiezingen.
- A20 neemt lening voor waarborgsom..
- Mathoera: “Geen onverantwoordelijke regering voor Surinam…..
- DNA eensgezind: Telesur kan omgezet worden in een NV..
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week…..
- Jamilhio Rigters debuteert op Jamaica..
- Regering wijzigt ontwerpwet grondenrechten en dient nota va…..
- Algemene Vergadering moet bepalen wie kandidaten zijn van d…..
- Miljoenen euro’s voor onderzoek naar slavernijverleden..
- Achterlangs boroman binnensluipstrategie van politici moet …..
- Veel schade door brand in pand Abonestraat..
- Eddy Wijngaarde krijgt Rotary Vocational Excellence Award 2…..
- Wagenpark politie versterkt..
- Suriname positioneert zich als leider in koolstofhandel en …..
- Regering neemt cruciale besluiten in strijd tegen corruptie..
- Korps Politie neemt nog eens 15 auto’s in ontvangst..
- Dharmvir Mungra is lijsttrekker van De Nieuwe Leeuw..
- Voetbalwedstrijden van 20 februari 2025 – Uitslagen..
- BESCHOUWING — Lantibedrijven op de schop..
- Palestijnse ambassadeur spreekt Caribische leiders over Isr…..
- Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondiale uitdagi…..
- Man krijgt levenslang voor moord op vriendin en haar ouders..