De Democratische Unie Suriname (DUS) heeft op zondag 23 februari opnieuw haar machtiging moeten indienen, nadat deze bij de registratie op zaterdag 22 februari niet in orde bleek te zijn. Volgens DUS-voorzitter Hugo Linga zou de partij haar zaken op orde brengen om alsnog deel te kunnen nemen aan de verkiezingen.
Tijdens de controle van de documenten door het Centraal Hoofdstembureau (CHS) werd vastgesteld dat enkele stukken niet volledig waren, wat leidde tot overleg over de ontbrekende gegevens. Linga verklaarde dat op de machtiging de naam van een persoon was vermeld die daar eigenlijk niet had moeten staan.
De partij richt zich nu op de verkiezingen en de campagnevoering. Ten aanzien van de waarborgsom waren er geen problemen; deze is gedekt door sponsoren van de partij. Linga benadrukt dat DUS zich inzet voor de ontwikkeling van de Saramaccaners. De partij is van mening dat andere politieke partijen van marronafkomst weinig tot geen vooruitgang hebben geboekt voor de marrongemeenschappen. DUS gelooft dat zij verandering kan brengen, vooral op het gebied van onderwijs en volksgezondheid.
Volgens Linga is er geen vertegenwoordiger van de Saramaccaners in de hoogste regeringskringen, ondanks het feit dat enkele prominente Saramaccaanse politici al lange tijd deel uitmaken van het machtscentrum. Hij voegt eraan toe dat deze politici geen duidelijke visie voor het binnenland hebben gepresenteerd. Linga benadrukt dat DUS een concreet programma heeft voor de aanpak van verschillende problemen in de samenleving en dat de Saramaccaners zich bewuster zijn geworden van de invloed van hun stem tijdens de verkiezingen.
- Nieuwe uitgave Wij Slaven van Suriname ook beschikbaar voor…..
- TELESUR blij om veranderde rechtsvorm..
- Cabaretier Rayen Panday hunkert naar show in Suriname..
- Parkeren op het Onafhankelijkheidsplein is verboden..
- Horrorverhalen over mensensmokkel via Suriname..
- Sociale instellingen maken te veel fouten bij het aanvragen…..
- Telesur wordt naamloze vennootschap..
- President terug in Suriname na Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Onthutsende onthulling: president Hof zat ook op de schoot …..
- Lichte regen in de ochtend, droog in de nacht..
- DA ’91-voorzitter: ‘Suriname heeft geen behoefte aan een wa…..
- Paus Franciscus aan de beterende hand, maar nog niet uit de…..
- Paus Franciscus niet buiten levensgevaar..
- Meteodienst waarschuwt voor sterke windstoten boven kustgeb…..
- Dc Bhola: “Purcy Olivieira was een icoon van Suriname”..
- President terug in Suriname na bijwonen Caricom-top..
- DA’91 maakt zich sterk voor ontwikkeling gehele land..
- Kabinet: verboden om te parkeren op het Onafhankelijkheidsp…..
- Naam Desiré Delano Bouterse Highway blijft..
- NPS wil 26 zetels om samenwerking te vermijden..
- UNICEF: ‘Meer dan de helft van de driejarigen in Suriname m…..