Gisteren is op 84-jarige leeftijd, gitarist, zanger, componist en arrangeur Harold Biervliet in een ziekenhuis in Ansterdam overleden. Met zijn gitaarspel en zijn bijdragen aan de muziek heeft hij een blijvende indruk achtergelaten op zowel de Surinaamse gemeenschap als daarbuiten. Biervliet werd in 1939 geboren in Suriname. Al op jonge leeftijd toonde hij een uitzonderlijk muzikaal talent. Als autodidact leerde hij zichzelf gitaar spelen en ontwikkelde hij een eigen stijl.
In de loop der jaren speelde Biervliet in verschillende bands en droeg hij bij aan de ontwikkeling van de Surinaamse muziek. Een van Biervliet’s bekendste composities is “Bosi Mi”, uitgevoerd door Lieve Hugo. Zijn arrangement van “Blaka Rosu” voor Lieve Hugo is een voorbeeld van zijn vakmanschap. In 2017 ontving Biervliet de Lifetime Achievement Award van de Stichting Brasa Dei. Deze onderscheiding werd hem overhandigd door Denise Jannah.
In 2020 werd hij benoemd tot Officier in de Ereorde van de Gele Ster door president Santokhi, als erkenning voor zijn uitzonderlijke bijdragen aan de Surinaamse muziek en cultuur. Met het heengaan van Biervliet verliest Suriname een muzikaal icoon. “Een echte pokuman”, zo wil percussionist Duncan Junker, Biervliet, blijven herinneren.
- Houtverwerkingssector krijgt boost met EU-ondersteunde same…..
- Terugslag gezondheid paus: opnieuw acute ademhalingsproblem…..
- Noors bedrijf: Suriname behoort tot de top oliefrontlanden..
- Korpschef Isaacs bezorgd over commerciële sekswerkers in wo…..
- Komende regering moet zachter IMF-programma uitvoeren..
- CDS-medewerkers ontsnappen aan brandend voertuig bij verkee…..
- Guyana in hoogste staat van paraatheid na Venezolaanse mari…..
- Politie Apoera neemt brandstof, sigaretten en gascilinders …..
- Verdachte voor gepleegde inbraken en diefstallen ingesloten..
- ‘Aparte atmosfeer’ kan leiden tot samenwerking tussen NDP e…..
- China vormt uitdaging voor Trumps invloed in Zuid-Amerika..
- CDS geeft invulling aan beroependag Sarasvatischool..
- Jonge ondernemers willen band tussen Guyana en Suriname ver…..
- Dc Bhola neemt maatregelen tegen ondernemers die straten bl…..
- Schaarste aan intellect in de politiek..
- Personeel CDS betrokken bij ernstig verkeersongeval..
- UNICEF en PAHO organiseren training over suïcide rapportag…..
- Verkiezingsthema’s en herkenning politieke partijen op weg …..
- CDS-medewerkers betrokken bij ernstig verkeersongeval..
- Shemar Rier nieuwe voorzitter Jeugdraad Suriname..
- Amateurisme en/of naïviteit?..