Gisteren is op 84-jarige leeftijd, gitarist, zanger, componist en arrangeur Harold Biervliet in een ziekenhuis in Ansterdam overleden. Met zijn gitaarspel en zijn bijdragen aan de muziek heeft hij een blijvende indruk achtergelaten op zowel de Surinaamse gemeenschap als daarbuiten. Biervliet werd in 1939 geboren in Suriname. Al op jonge leeftijd toonde hij een uitzonderlijk muzikaal talent. Als autodidact leerde hij zichzelf gitaar spelen en ontwikkelde hij een eigen stijl.
In de loop der jaren speelde Biervliet in verschillende bands en droeg hij bij aan de ontwikkeling van de Surinaamse muziek. Een van Biervliet’s bekendste composities is “Bosi Mi”, uitgevoerd door Lieve Hugo. Zijn arrangement van “Blaka Rosu” voor Lieve Hugo is een voorbeeld van zijn vakmanschap. In 2017 ontving Biervliet de Lifetime Achievement Award van de Stichting Brasa Dei. Deze onderscheiding werd hem overhandigd door Denise Jannah.
In 2020 werd hij benoemd tot Officier in de Ereorde van de Gele Ster door president Santokhi, als erkenning voor zijn uitzonderlijke bijdragen aan de Surinaamse muziek en cultuur. Met het heengaan van Biervliet verliest Suriname een muzikaal icoon. “Een echte pokuman”, zo wil percussionist Duncan Junker, Biervliet, blijven herinneren.
- Belangrijke informatie voor PSA-aanvragers..
- Veiligheid rondom Algemene, Vrije en Geheime Verkiezingen g…..
- Onverantwoord..
- Mungra: “Niemand wil corruptie echt bestrijden”..
- OKB versterkt met nieuwe leden..
- Nieuwe dc’s voor Saramacca en Coronie..
- Fernandes lanceert mobiele game..
- BOLO-sportcomplex Leiding 9A vernoemd naar Jules Ajodhia..
- Open brief Foundation Efficiëntie in educatie, onderwijs en…..
- Amoksi: “Investeren in vroege ontwikkeling van kinderen dra…..
- Zelensky: Rusland valt Oekraïne met 150 drones aan ondanks …..
- HAVO-1 krijgt nieuw ICT-lokaal..
- Bewoners Esther Stichting in de gelaten door verpleegkundig…..
- CHS informeert PO’s kandidaatstelling..
- Eerste editie Poëzieweek: Unieke kans voor jonge dichters..
- Suriname toegetreden tot Caribische overeenkomst met Africa…..
- A20-voorzitter Reyme, pleitbezorger voor militairen..
- VHP-ondervoorzitter Gajadien: “Geen belastend bewijs tegen …..
- Amerikaanse rechter houdt Trumps transgenderverbod in leger…..
- Gitaar virtuoos, onder andere, Harold Biervliet heengegaan..
- Studenten belangen organisatie vraagt politici niet te soll…..