Gisteren is op 84-jarige leeftijd, gitarist, zanger, componist en arrangeur Harold Biervliet in een ziekenhuis in Ansterdam overleden. Met zijn gitaarspel en zijn bijdragen aan de muziek heeft hij een blijvende indruk achtergelaten op zowel de Surinaamse gemeenschap als daarbuiten. Biervliet werd in 1939 geboren in Suriname. Al op jonge leeftijd toonde hij een uitzonderlijk muzikaal talent. Als autodidact leerde hij zichzelf gitaar spelen en ontwikkelde hij een eigen stijl.
In de loop der jaren speelde Biervliet in verschillende bands en droeg hij bij aan de ontwikkeling van de Surinaamse muziek. Een van Biervliet’s bekendste composities is “Bosi Mi”, uitgevoerd door Lieve Hugo. Zijn arrangement van “Blaka Rosu” voor Lieve Hugo is een voorbeeld van zijn vakmanschap. In 2017 ontving Biervliet de Lifetime Achievement Award van de Stichting Brasa Dei. Deze onderscheiding werd hem overhandigd door Denise Jannah.
In 2020 werd hij benoemd tot Officier in de Ereorde van de Gele Ster door president Santokhi, als erkenning voor zijn uitzonderlijke bijdragen aan de Surinaamse muziek en cultuur. Met het heengaan van Biervliet verliest Suriname een muzikaal icoon. “Een echte pokuman”, zo wil percussionist Duncan Junker, Biervliet, blijven herinneren.
- Stem bewust en kies voor duurzame verandering en ontwikkeli…..
- Basketballer Fräser: ‘Ik ben blij dat de SBA weer door ving…..
- Nieuw bestuur bij Surinaamse Worstel Federatie..
- BREAKING — PVP ook bij de rechter afgewezen om deel te neme…..
- Nepbericht over overheidssubsidie in omloop..
- Kleine groep levert op Moengo kritiek op president Santokhi..
- PVP verliest kort geding tegen de Staat..
- NDP eist onmiddellijke ontheffing 2 dc’s uit hun func…..
- Joy-Ellen Lutz overleden op 6 maart 2025..
- Na zes jaar weer op de planken: Hilkia Lobman met ‘Nakomert…..
- Fact-finding missie van Indiase ondernemers in Suriname..
- BRED Banque Populaire geïnteresseerd in Suriname..
- Stichting Hindostaanse Immigratie veroordeelt diefstal en b…..
- Alcoholverslaafde krijgt voorwaardelijke straf om van versl…..
- ‘Immortal’ Eersel opnieuw tegen Fransman Nicolas..
- Regelgeving voor e-bikes noodzakelijk..
- Reggae legende Cocoa Tea overleden..
- Regenbuien in de ochtend en onweersbuien in de middag..
- Monument van Gandhi herhaaldelijk het doelwit van vandalism…..
- Verdachte mensensmokkel en -handel blijft langer in voorarr…..
- VS levert per direct weer militaire steun en inlichtingen a…..