Het dorpsbestuur van Pokigron, gelegen in het district Sipaliwini, heeft tijdens een bezoek aan president Chan Santokhi op het Kabinet van de President, de meest nijpende problemen van de gemeenschap aangekaart. Aan het overleg op 2 mei namen ook Eduard van Leeuwen (Kabinet van de President) en Leandro Simson (coördinator Onderwijs Binnenland) deel.
ADVERTENTIE
Basya Freddie Sampie gaf een heldere uiteenzetting van de situatie in het dorp. Het ernstig tekort aan veilig en gezond drinkwater werd als hoogste prioriteit genoemd. “Gezien de aanwezigheid van een streekziekenhuis, scholen en een internaat is schoon drinkwater geen luxe, maar een noodzaak,” aldus Sampie. Momenteel zijn inwoners afhankelijk van de aankoop van water of regenwateropvang, wat tijdens droge periodes onvoldoende blijkt.
Verder wees het dorpsbestuur op het gebrek aan middelen voor onderhoud, de bouwvallige staat van schoolgebouwen en de onveilige dorpsweg, vooral voor kinderen. “We hebben bewust prioriteiten gesteld, in plaats van een eindeloze lijst aan te bieden,” benadrukte Sampie.
President Santokhi toonde begrip en riep het dorpsbestuur op om met spoed een begroting in te dienen voor de meest urgente zaken. Hij verwees naar het bestaande overheidsplan voor renovatie van scholen en gaf aan te willen investeren in materialen voor de regio. Wat betreft de drinkwatervoorziening gaf hij de instructie om Pokigron op de prioriteitenlijst te plaatsen, zodat op korte termijn in deze basisbehoefte kan worden voorzien.
- Koningsdag in teken van gedeeld erfgoed en versterkte samen…..
- Ontwerp-staatsbesluit RVI klaar: start 80+ op 2 mei..
- Training journalisten voor verkiezingdag; vraagtekens over …..
- BIZA zet met Verkiezingsbeurs 2025 eindsprint naar stembusg…..
- Koningsdag viert gedeeld erfgoed Suriname-Nederland..
- Parmessar: “Waar zijn de tjauwmin-eters nu?”..
- Suriname lanceert e-paspoort als stap naar modernisering..
- Spoedvergadering regering: Infrastructuur en verkiezingen c…..
- BiZa lanceert Verkiezingsbeurs 2025 voor eerlijke verkiezin…..
- President in rouw; last alle publieke en politieke activite…..
- Petronas zet belangrijke stap: Haalbaarheidstudie voor gasp…..
- Vrouw verduistert sieraden die haar toevertrouwd waren..
- Ons politiek-bestuurlijk systeem is criminaliteit faciliter…..
- Winti geloof nader bekeken: ‘Als je gelooft, moet je weten …..
- VHP benadrukt toekomstvisie tijdens verkiezingsdebat in Ned…..
- Venezuela fel tegen aanwezigheid Guyana in Stabroek-blok..
- VLS: Peiling VHP is tegenstrijdig en misleidend..
- Barcelona wint Copa del Dey na opmerkelijke Clasico..
- Wonnie Boedhoe nieuwe voorzitter Fonds Voorzieningen Ouders…..
- President Santokhi houdt spoedvergadering over verkiezingsv…..
- VSB wenst uitstel inwerkingtreding Nieuw Burgerlijk Wetboek..