Het dorpsbestuur van Pokigron, gelegen in het district Sipaliwini, heeft tijdens een bezoek aan president Chan Santokhi op het Kabinet van de President, de meest nijpende problemen van de gemeenschap aangekaart. Aan het overleg op 2 mei namen ook Eduard van Leeuwen (Kabinet van de President) en Leandro Simson (coördinator Onderwijs Binnenland) deel.
ADVERTENTIE
Basya Freddie Sampie gaf een heldere uiteenzetting van de situatie in het dorp. Het ernstig tekort aan veilig en gezond drinkwater werd als hoogste prioriteit genoemd. “Gezien de aanwezigheid van een streekziekenhuis, scholen en een internaat is schoon drinkwater geen luxe, maar een noodzaak,” aldus Sampie. Momenteel zijn inwoners afhankelijk van de aankoop van water of regenwateropvang, wat tijdens droge periodes onvoldoende blijkt.
Verder wees het dorpsbestuur op het gebrek aan middelen voor onderhoud, de bouwvallige staat van schoolgebouwen en de onveilige dorpsweg, vooral voor kinderen. “We hebben bewust prioriteiten gesteld, in plaats van een eindeloze lijst aan te bieden,” benadrukte Sampie.
President Santokhi toonde begrip en riep het dorpsbestuur op om met spoed een begroting in te dienen voor de meest urgente zaken. Hij verwees naar het bestaande overheidsplan voor renovatie van scholen en gaf aan te willen investeren in materialen voor de regio. Wat betreft de drinkwatervoorziening gaf hij de instructie om Pokigron op de prioriteitenlijst te plaatsen, zodat op korte termijn in deze basisbehoefte kan worden voorzien.
- Dodelijke aanrijding tussen twee bromfietsers te Henar..
- Reactie op uitspraak president: “Broer, je mag morgen al na…..
- Bestuurder bekneld geraakt onder oplegger na zware aanrijdi…..
- Waarom Surinaamse verkiezingsdebat niet in Suriname?..
- Wet Ruimtelijke Ordening biedt oplossing voor conflicten zo…..
- Automobilist zwaargewond nadat hij met zijn auto tegen gepa…..
- De schandalige situatie bij de Esther Stichting: de regerin…..
- Dodelijke aanrijding tussen twee bromfietsers in Henar..
- 42-jarige bromfietser overlijdt bij aanrijding met andere b…..
- Het belang van stemmen..
- NATIONALE VEILIGHEID EN FREE FOR ALL..
- Koploper Kampoe behoudt voorsprong op de rest..
- Topkok Jonnie Boer en de geur en smaak van Suriname..
- Bottom up!..
- Peuter verliest tand bij vechtpartij in Ellen..
- Bromfietser op slag dood bij aanrijding in Nickerie..
- In de ban van de verkiezingen 2025..
- Samora Souprayen dubbel genomineerd voor Caribbean Music Aw…..
- WAAR BLIJFT DE BOODSCHAP VAN BRONTO?..
- KOMT HET NOG GOED MET SLM?..
- Verdachten gekaapte schoener verantwoorden zich voor de rec…..