Surinam Airways heeft hedenochtend via de luchtvaartautoriteit CASAS kennis genomen van de beslissing van de European Commission Directorate Aviation dat Suriname is geplaatst op de EU Air Safety List. Dit besluit is het gevolg van de bevindingen dat de autoriteit van ons land niet volledig heeft voldaan aan de veiligheidsstandaarden tijdens een recente beoordeling door de European Union Aviation Safety Agency – EASA gehouden in Paramaribo.
Als gevolg hiervan zijn alle door de luchtvaartautoriteit CASAS gecertificeerde luchtvaartmaatschappijen, waaronder Surinam Airways, voorlopig uitgesloten voor het uitvoeren van vluchten naar EU-bestemmingen. Surinam Airways wenst te benadrukken dat zij recent een uitgebreide EASA-TCO (Third Country Operator) audit heeft ondergaan. Tijdens deze audit zijn enkele niet zwaarwichtige bevindingen geconstateerd, die overigens conform het goedgekeurd “corrective action plan” worden weggewerkt.
Surinam Airways wordt evenwel getroffen door deze landelijke classificatie maar is intussen in constructief dialoog met relevante autoriteiten om deze classificatie zo spoedig als mogelijk voor Suriname te helpen herstellen. Surinam Airways vluchten van en naar Amsterdam worden in samenwerking met Universal Sky Carrier (USC) uit Duitsland normaal uitgevoerd. Als gevolg van de plaatsing op de EU Air Safety List zullen vluchten van en naar Cayenne ingaande donderdag 5 juni 2025 tot nader order worden uitgesteld. De overige regionale vluchten vinden normaal voortgang.
‘De veiligheid van onze passagiers, bemanning en operaties blijft onze hoogste prioriteit. Wij danken onze klanten voor het in ons gesteld vertrouwen’, schrijft het bedrijf in een bericht.
- Arbeider overlijdt door vallende boom in Matawai-gebied..
- President Trump sluit gratieverlening voor rapper Sean ‘Did…..
- Antoinette Betsy Hasselbaink (Betsy) (90) Diemen 28-5-2025..
- Brunswijk moet bedanken om voor Simons te stemmen..
- Vermiste stembiljetten in Wanica bleken blanco: onderzoek n…..
- Arbeider overleden door omvallende boom..
- Lijstduwer NDP: “Bouterse zou trots zijn”..
- Yelyco-vrouwen en Yellow Birds-mannen zege verwijderd van h…..
- Voor een samenleving waarin iedereen meetelt..
- ABOP en NDP bereiken akkoord; Simons kan nu tot president g…..
- Veel op het spel voor NPS..
- President Santokhi: “Verkiezingsautoriteiten moeten sneller…..
- Rusland: ‘Ik ben op dit moment voorzitter van NPS’..
- VES: ‘Valutawet was geen effectief instrument voor koersbeh…..
- ABOP nu ook aan boord: Zes partijen bereiken overeenstemmin…..
- Santokhi waarschuwt voor uitsluiting bij coalitievorming..
- President Santokhi: ‘Niemand uitsluiten bij coalitievorming…..
- Breaking: NDP en ABOP bereiken akkoord over coalitie..
- Cubaanse man zwaargewond na aanrijding; bestuurder gearrest…..
- Hypocrisie in plaats van principe..
- Nieuwe single van Tasha’s World: einde van twaalf jaar stil…..