Surinam Airways heeft hedenochtend via de luchtvaartautoriteit CASAS kennis genomen van de beslissing van de European Commission Directorate Aviation dat Suriname is geplaatst op de EU Air Safety List. Dit besluit is het gevolg van de bevindingen dat de autoriteit van ons land niet volledig heeft voldaan aan de veiligheidsstandaarden tijdens een recente beoordeling door de European Union Aviation Safety Agency – EASA gehouden in Paramaribo.
Als gevolg hiervan zijn alle door de luchtvaartautoriteit CASAS gecertificeerde luchtvaartmaatschappijen, waaronder Surinam Airways, voorlopig uitgesloten voor het uitvoeren van vluchten naar EU-bestemmingen. Surinam Airways wenst te benadrukken dat zij recent een uitgebreide EASA-TCO (Third Country Operator) audit heeft ondergaan. Tijdens deze audit zijn enkele niet zwaarwichtige bevindingen geconstateerd, die overigens conform het goedgekeurd “corrective action plan” worden weggewerkt.
Surinam Airways wordt evenwel getroffen door deze landelijke classificatie maar is intussen in constructief dialoog met relevante autoriteiten om deze classificatie zo spoedig als mogelijk voor Suriname te helpen herstellen. Surinam Airways vluchten van en naar Amsterdam worden in samenwerking met Universal Sky Carrier (USC) uit Duitsland normaal uitgevoerd. Als gevolg van de plaatsing op de EU Air Safety List zullen vluchten van en naar Cayenne ingaande donderdag 5 juni 2025 tot nader order worden uitgesteld. De overige regionale vluchten vinden normaal voortgang.
‘De veiligheid van onze passagiers, bemanning en operaties blijft onze hoogste prioriteit. Wij danken onze klanten voor het in ons gesteld vertrouwen’, schrijft het bedrijf in een bericht.
- Arbeidsinspecteurs getraind in handhaving Wet Werkvergunnin…..
- e-Gov geeft verklaring over verkiezingsdashboard..
- Vertrouwen..
- No Name stunt tegen Kampoe 2..
- 72-jarige vrouw komt om het leven bij brand in woning aan A…..
- KPS roept eigenaren geparkeerde trucks op berm Willem Campa…..
- Santokhi bood presidentschap aan Rusland en Brunswijk..
- Parmessar: Controle processen-verbaal verloopt veel te traa…..
- Oproep..
- 72-jarige bedlegerige vrouw omgekomen bij woningbrand..
- Niets dan lof voor afzwaaiende Bibis-minister Ramdin..
- Japan doneert 200 boeken aan Surinaams Diplomaten Instituut..
- Kluis met waardevolle bezittingen buitgemaakt bij overval o…..
- DE ONDERHANDELINGSTAFEL..
- Quick Response Team West operationeel..
- Na 50 jaar hanengevecht zorgzaam omgaan met Mama Sranan..
- OAS-missie signaleert tekortkomingen bij verkiezingen in Su…..
- Vrouw vervangt echte sieraden met nepexemplaren: twaalf maa…..
- Boëtius en Leliendal toegevoegd aan selectie Natio..
- VS en Venezuela waarschuwen burgers tegen reizen naar elkaa…..
- Alle partijen zetten hun lijnen uit, ook de VHP..