De onderhandelingen over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst (cao) tussen de directie van Newmont Suriname en de Newmont Werknemersorganisatie (NWO) zijn vastgelopen. Volgens NWO-voorzitter Joël Panka is de directie het oneens met de looneis van de vakbond en heeft daarom besloten de kwestie voor te leggen aan de Bemiddelingsraad voor geheel Suriname.
“De onderhandelingen lopen al enkele maanden en zijn nu op een kritiek punt beland,” zegt Panka in gesprek met Suriname suriname. “De directie heeft aangegeven het oneens te zijn met onze looneis van 25 procent en heeft daarop het initiatief genomen om het geschil aan de Bemiddelingsraad voor te leggen. Dat is hun goed recht.”
Volgens de vakbondsleider is de NWO niet van slag door de stap van de werkgever. “Wij zijn niet in paniek. De afgelopen periode hebben we voor het personeel concrete resultaten geboekt, en niet zomaar resultaten, maar resultaten die niet eerder in Suriname zijn gerealiseerd. De cao ligt nu bij de Bemiddelingsraad, en we wachten af.”
Onvrede onder personeelWerknemers van Newmont laten weten teleurgesteld te zijn in het optreden van de directie. “Tijdens de financiële besprekingen stond Newmont ineens op en kondigde aan naar de Bemiddelingsraad te stappen. Dat heeft kwaad bloed gezet,” aldus een medewerker.
Daarnaast zijn de werknemers niet te spreken over het voorstel van Newmont om met een eigen cao te komen. “Dat accepteren wij niet,” stellen verschillende personeelsleden. “Je zit midden in cao-onderhandelingen en dan komt het bedrijf ineens met een voorstel voor afvloeiing van personeel. Dat is respectloos.”
Werknemers benadrukken dat ze hard werken voor het bedrijf en vinden het betreurenswaardig dat Newmont op deze manier met hun belangen omspringt. “We voelen ons in de steek gelaten.”
Geen verdere toelichting van vakbondPanka laat weten dat de vakbond op dit moment geen verdere uitspraken zal doen, uit respect voor het proces bij de Bemiddelingsraad. “We wachten op het verloop van de bemiddeling en zullen daarna opnieuw onze positie kenbaar maken.”
Het is nog onduidelijk wanneer de Bemiddelingsraad een uitspraak zal doen over het conflict.
- Simons waarschuwt corruptieve personen: “Wie steelt, sturen…..
- Ruth Wijdenbosch over ‘lieve Chan’: “Eenvoud siert de…..
- Benefietactie voor Huize Ashiana..
- VHP zal nieuwe regering opbouwend maar kritisch ondersteune…..
- Vicepresident-elect Rusland: ‘Moment van bezinning en geen …..
- Meningen verdeeld, maar hoopvol over eerste vrouwelijke pre…..
- Adhin: Simons en Rusland krijgen volledige parlementaire st…..
- VHP houdt vast aan inclusiviteit..
- President Santokhi buigt voor de wil van het volk: “Sranan,…..
- AGU PEN!..
- BETERE AANPAK MONUMENTEN..
- Ook vandaag regen en onweersbuien..
- BRICS-top in Rio van start: Xi en Poetin afwezig, verdeeldh…..
- Seferinus Eduard Linkers (73) Paramaribo 1-7-2025..
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor …..
- Adhin: “aantreden Simons en Rusland nieuwe kans voor nation…..
- Transvaal-coach Mannen baalt na nederlaag tegen Inter Moeng…..
- Gabreyenne Weeks: “Recruitment Event opende de deur naar mi…..
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken..
- Simons en Rusland erkennen grote verantwoordelijkheid..
- ‘Jenny cracked it!’: Geerlings-Simons schrijft geschiedenis…..