De onderhandelingen over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst (cao) tussen de directie van Newmont Suriname en de Newmont Werknemersorganisatie (NWO) zijn vastgelopen. Volgens NWO-voorzitter Joël Panka is de directie het oneens met de looneis van de vakbond en heeft daarom besloten de kwestie voor te leggen aan de Bemiddelingsraad voor geheel Suriname.
“De onderhandelingen lopen al enkele maanden en zijn nu op een kritiek punt beland,” zegt Panka in gesprek met Suriname suriname. “De directie heeft aangegeven het oneens te zijn met onze looneis van 25 procent en heeft daarop het initiatief genomen om het geschil aan de Bemiddelingsraad voor te leggen. Dat is hun goed recht.”
Volgens de vakbondsleider is de NWO niet van slag door de stap van de werkgever. “Wij zijn niet in paniek. De afgelopen periode hebben we voor het personeel concrete resultaten geboekt, en niet zomaar resultaten, maar resultaten die niet eerder in Suriname zijn gerealiseerd. De cao ligt nu bij de Bemiddelingsraad, en we wachten af.”
Onvrede onder personeelWerknemers van Newmont laten weten teleurgesteld te zijn in het optreden van de directie. “Tijdens de financiële besprekingen stond Newmont ineens op en kondigde aan naar de Bemiddelingsraad te stappen. Dat heeft kwaad bloed gezet,” aldus een medewerker.
Daarnaast zijn de werknemers niet te spreken over het voorstel van Newmont om met een eigen cao te komen. “Dat accepteren wij niet,” stellen verschillende personeelsleden. “Je zit midden in cao-onderhandelingen en dan komt het bedrijf ineens met een voorstel voor afvloeiing van personeel. Dat is respectloos.”
Werknemers benadrukken dat ze hard werken voor het bedrijf en vinden het betreurenswaardig dat Newmont op deze manier met hun belangen omspringt. “We voelen ons in de steek gelaten.”
Geen verdere toelichting van vakbondPanka laat weten dat de vakbond op dit moment geen verdere uitspraken zal doen, uit respect voor het proces bij de Bemiddelingsraad. “We wachten op het verloop van de bemiddeling en zullen daarna opnieuw onze positie kenbaar maken.”
Het is nog onduidelijk wanneer de Bemiddelingsraad een uitspraak zal doen over het conflict.
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simo…..
- Sollicitanten maken met goede voorbereiding beste kansen op…..
- Greenmust Food & Beverage streeft naar duurzame verpakk…..
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap..
- Lobi Fu Wi Sranang gaat Ashiana op een duurzame manier onde…..
- Fraudezaak Comfort Travel Services: J.M. vrijgesproken, eis…..
- VERKIEZING PRESIDENT EN VICEPRESIDENT..
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm..
- Politie zoekt 3 vermiste meisjes..
- Veel meer executies in Saudi-Arabië, gemiddeld bijna één pe…..
- Rudie (Perez) Wilfred Zevenbergen (87) Paramaribo 4-7-2025..
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor …..
- 597Netwerken: ministerie moet ‘Energie’ heten en geen ‘Oil …..
- Verdachte ernstige kappartij voortvluchtig..
- Natio-bedwinger Mexico wint Gold Cup..
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democr…..
- Eén op de 20 kinderen heeft dyslexie..
- ‘Verdragsmiddelen vrijwel volledig besteed’..
- Steven Reyme: “Leiderschap is een goddelijke opdracht om he…..
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsi…..
- Strafzaak Comfort Travel: drie jaar cel geëist tegen hoofdv…..