Minister Uraiqit Ramsaran van Defensie heeft overleg gehad met de betrokken partijen over de militaire posten in het Lawagebied, die onder de vorige regering zijn verwijderd. Granman Simeon Glunder van Aluku sloeg eerder alarm en gaf aan dat het veiligheidsgevoel binnen zijn gemeenschap sterk is afgenomen sinds het verdwijnen van deze posten.
“De eerste informatie die ik heb ontvangen, is dat besluiten of wijzigingen zijn doorgevoerd op basis van eerder gemaakte studies. Ik heb gevraagd om de rapporten naar mij op te sturen, zodat ik de situatie rond de militaire posten beter kan beoordelen,” aldus Ramsaran.
Hij benadrukt dat, ondanks het ontbreken van de posten, de patrouilles in het gebied onverminderd doorgaan om de veiligheid te waarborgen. Onlangs voerde het Nationaal Leger (NL) nog de Operatie Marai uit. Deze operatie was gericht op het versterken van het veiligheidsgevoel en het vergroten van het vertrouwen van de samenleving in het leger.
Daarnaast zijn er voorstellen gedaan om de veiligheid verder te versterken. Eén van de opties is een nauwere samenwerking met het Korps Politie Suriname (KPS) bij de bemensing van de posten. “Het voorstel heb ik aangehoord en dit zal ook besproken worden met het ministerie van Justitie en Politie,” verklaarde de minister.
- Britse en Franse troepen cruciaal in vredesplan Oekraïne.
- Beijing voert strijd op tegen prijsoorlogen in zonne-energi….
- Peiling: Meerderheid steunt Palestijnse staat en wapenbeper….
- Radioactieve garnalen uit Indonesië in de VS.
- Suriname zoekt weer buitenlandse verpleegkundigen.
- NPS-parlementariër Fatehmahomed: “Gronduitgifte moet altijd….
- Van vergissing naar gewoonte: politiek in herhaling.
- Suriname 2.0: Minister Baasaron schetst koers voor economie….
- Werkgroep ingesteld voor oplossen urgente kwesties luchtvaa…..
- Werkzaamheden aan Brantimakaweg – bouw van een zeedijk..
- Kunstenaar en kunstdocent Leon Siesa: ‘Ik waardeer wie ik b…..
- Adhin verwacht toelating van Santokhi tot DNA na reces..
- Amerikaanse oorlogsschepen kloppen aan bij Venezolaanse kus….
- Trump vormt nu belangrijkste obstakel voor Gaza-gijzelingsd….
- Zero tolerance met gaten in het net.
- Minister Ramsaran: “Nationaal Leger moet ook een maatschapp….
- Directoraat Volkscommunicatie meldt reeks wijzigingen op ‘g….
- Prijzen vrijdag 22 augustus 2025.
- Regering grijpt in: percelen Reeberg terug bij gedupeerden..
- Somohardjo: “Minister zal kwestie Reeberg 100 procent corri…..
- Dagblad Suriname, vrijdag 22 augustus 2025.