Minister Uraiqit Ramsaran van Defensie heeft overleg gehad met de betrokken partijen over de militaire posten in het Lawagebied, die onder de vorige regering zijn verwijderd. Granman Simeon Glunder van Aluku sloeg eerder alarm en gaf aan dat het veiligheidsgevoel binnen zijn gemeenschap sterk is afgenomen sinds het verdwijnen van deze posten.
“De eerste informatie die ik heb ontvangen, is dat besluiten of wijzigingen zijn doorgevoerd op basis van eerder gemaakte studies. Ik heb gevraagd om de rapporten naar mij op te sturen, zodat ik de situatie rond de militaire posten beter kan beoordelen,” aldus Ramsaran.
Hij benadrukt dat, ondanks het ontbreken van de posten, de patrouilles in het gebied onverminderd doorgaan om de veiligheid te waarborgen. Onlangs voerde het Nationaal Leger (NL) nog de Operatie Marai uit. Deze operatie was gericht op het versterken van het veiligheidsgevoel en het vergroten van het vertrouwen van de samenleving in het leger.
Daarnaast zijn er voorstellen gedaan om de veiligheid verder te versterken. Eén van de opties is een nauwere samenwerking met het Korps Politie Suriname (KPS) bij de bemensing van de posten. “Het voorstel heb ik aangehoord en dit zal ook besproken worden met het ministerie van Justitie en Politie,” verklaarde de minister.
- ‘Taboes blokkeren seksuele ontwikkeling jongeren met beperk…..
- NOB-manager Abdoelrahman: studenten maken onvoldoende gebru…..
- Monorath: vorige regering had liever nieuwe voertuigen kunn…..
- Misiekaba brengt spoedposten en Cubaanse artsen weer terug..
- VEEL WERK AAN DE WINKEL..
- Eleonora (Norine) Antoinette Georgetine Zeefuik-Homoet …..
- Israël voert bombardementen op Gaza-Stad op, ‘eerste fase’ …..
- Manhoef Robert (70) Paramaribo 18-8-2025..
- Journalist Valerie Fris ontvangt award voor verslaggeving r…..
- Bewoners Reeberg slaan alarm na oneigenlijke uitgifte landb…..
- PAHO meldt meer dan 12.000 gevallen van Oropouche-virus in …..
- Minister Ramsaran: “Leger klaar om bijdrage te leveren aan …..
- Volksgezondheid vraagt alertheid; stijging Oropouche-virusi…..
- Amerikaanse oorlogsschepen bij Venezolaanse kust.
- Vice-president bespreekt verkaveling Reeberg en leiding DVC..
- Operatie Gran Mati van start: Gratis medische zorg voor Cor…..
- Profbasketballer Gavin Kensmil in ‘unfamiliar territory…..
- Integrale aanpak voor ondersteuning van kwetsbare jongeren …..
- Pokie: ´Investeren in menselijk kapitaal cruciaal’..
- Zorgbonden brengen zorgen en verwachtingen bij minister Mis…..
- VSB bespreekt duurzame toekomst transport..