Dc’s in gesprek met president Jennifer Simons.
President Jennifer Simons heeft tijdens een kennismakingsbijeenkomst met alle districtscommissarissen (dc’s) gisteren, benadrukt dat de decentralisatie “nu echt moet starten”. Tijdens het overleg is gesproken over de uitdagingen en kansen per district, evenals de wijze waarop de districtshoofden hiermee zijn omgegaan in de periode 2020–2025. Daarnaast zijn lopende en afgeronde projecten toegelicht, adviezen uitgebracht en ervaringen gedeeld met het staatshoofd. Veel dc’s hebben aangekaart dat zij vrijwel zonder financiële ondersteuning hebben gefunctioneerd, omdat de wettelijk toegekende budgetten al jarenlang niet zijn aangepast. Momenteel ontvangen de districten jaarlijks tussen de SRD 500.000 en SRD 1 miljoen voor hun beheer, een bedrag dat volgens hen onvoldoende is om de noodzakelijke werkzaamheden uit te voeren.
Om toch vooruitgang te boeken, zijn sommige districtscommissarissen samenwerkingen aangegaan met bedrijven in Publieke-Private Partnerschappen (PPP’s), of hebben zij steun gezocht bij donoren en NGO’s. Landelijke knelpunten die door meerdere dc’s zijn benoemd, betreffen onder andere de vuilophaal, het gebrekkige wagenpark, achterstallig wegenonderhoud en slecht onderhouden sportfaciliteiten, in het bijzonder zwembaden.
Naast de algemene uitdagingen werden ook districtsgebonden problemen besproken. In Brokopondo vormt de vervuiling door goudwinning een bedreiging voor de toerismesector. In Sipaliwini heerst een nijpend tekort aan leerkrachten en medicijnen. Daarnaast gaven enkele dc’s aan dat er tractoren waren aangeschaft voor verdeling onder de districten, maar dat deze nooit zijn aangekomen.
- Familieboerderij te Reeberg zonder medeweten verkaveld en v…..
- ‘Mensen met een beperking hebben geen medelijden nodig maar…..
- Guyanezen in Suriname kunnen stemmen bij verkiezingen op 1 …..
- SEOB: vervolg IMF-programma noodzakelijk voor duurzame groe…..
- Rechtsbescherming: Een grondrecht voor iedereen.
- Politieke loyaliteit en schulden vormen grootste uitdaginge…..
- Oud-medewerkers Centrale Bank vragen om waardig bestaan..
- 2,5 jaar voor voorganger Landveld: ‘U had vanuit uw kerkeli…..
- Mede-inzittende overleden na eenzijdig verkeersongeval.
- Wijnerman: ‘Regering zal bij toekomstige begrotingen streng…..
- Numerus fixus en de illusie van objectieve normen..
- Tsang: 86 personeelsleden OWRO voor de gek gehouden bij aan…..
- TCT-minister Landveld belooft ondersteuning aan MAS..
- Jonge vrouw overlijdt na ernstig verkeersongeval.
- SEOB: ‘Nieuw IMF-programma nodig om hervormingen te waarbor…..
- Awardwinning ‘Monikondee’ van Tolin Alexander te zien tijde…..
- Vincent Aloysius..
- Vice-president hekelt overbodige benoemingen bij de overhei…..
- BRvK: ‘ Filmpje na tragische brugsprong jongere niet dele…..
- Kwikvervuiling groeiend gevaar voor bewoners Wanica..
- Tweede verkeersdode in de Verkeersveiligheidsmaand..