Dc’s in gesprek met president Jennifer Simons.
President Jennifer Simons heeft tijdens een kennismakingsbijeenkomst met alle districtscommissarissen (dc’s) gisteren, benadrukt dat de decentralisatie “nu echt moet starten”. Tijdens het overleg is gesproken over de uitdagingen en kansen per district, evenals de wijze waarop de districtshoofden hiermee zijn omgegaan in de periode 2020–2025. Daarnaast zijn lopende en afgeronde projecten toegelicht, adviezen uitgebracht en ervaringen gedeeld met het staatshoofd. Veel dc’s hebben aangekaart dat zij vrijwel zonder financiële ondersteuning hebben gefunctioneerd, omdat de wettelijk toegekende budgetten al jarenlang niet zijn aangepast. Momenteel ontvangen de districten jaarlijks tussen de SRD 500.000 en SRD 1 miljoen voor hun beheer, een bedrag dat volgens hen onvoldoende is om de noodzakelijke werkzaamheden uit te voeren.
Om toch vooruitgang te boeken, zijn sommige districtscommissarissen samenwerkingen aangegaan met bedrijven in Publieke-Private Partnerschappen (PPP’s), of hebben zij steun gezocht bij donoren en NGO’s. Landelijke knelpunten die door meerdere dc’s zijn benoemd, betreffen onder andere de vuilophaal, het gebrekkige wagenpark, achterstallig wegenonderhoud en slecht onderhouden sportfaciliteiten, in het bijzonder zwembaden.
Naast de algemene uitdagingen werden ook districtsgebonden problemen besproken. In Brokopondo vormt de vervuiling door goudwinning een bedreiging voor de toerismesector. In Sipaliwini heerst een nijpend tekort aan leerkrachten en medicijnen. Daarnaast gaven enkele dc’s aan dat er tractoren waren aangeschaft voor verdeling onder de districten, maar dat deze nooit zijn aangekomen.
- Volksgezondheid vraagt alertheid; stijging Oropouche-virusi…..
- Amerikaanse oorlogsschepen bij Venezolaanse kust.
- Vice-president bespreekt verkaveling Reeberg en leiding DVC..
- Operatie Gran Mati van start: Gratis medische zorg voor Cor…..
- Profbasketballer Gavin Kensmil in ‘unfamiliar territory…..
- Integrale aanpak voor ondersteuning van kwetsbare jongeren …..
- Pokie: ´Investeren in menselijk kapitaal cruciaal’..
- Zorgbonden brengen zorgen en verwachtingen bij minister Mis…..
- VSB bespreekt duurzame toekomst transport..
- Minister Misiekaba opent dialoog met zorgbonden: Samen de s….
- Tijdelijke werkgroep moet urgente kwesties in luchtvaartsec….
- Militair meldt zich na ontsnapping en wordt opnieuw vastgez….
- VS-ambassadeur bespreekt samenwerking en grondwetgeving met….
- Tsang gaat in op brandstoflijst, bouw parlementsgebouw en p…..
- Chef verkeer te samen met VVOS houdt voorlichtingssessie ov….
- SEOB: ‘Surinaamse economie vertoont tekenen van herstel…..
- Valse start: Robinhood laat kans liggen tegen tien man Moun…..
- Minister Gopal: “Mentale gezondheid van jongeren vergt geza…..
- Directrice Huize Ashiana verbaasd om eis personeelsbond..
- De Commissaris Weytingweg: symbool van beleidsstilstand..
- Kaya Kaya Festival omgebouwd tot kleinschalig straatfeest O…..