PARAMARIBO — Felipe Costi Santarosa volgt Laudemar Aguiar op als ambassadeur van Brazilië in Suriname. De diplomaat heeft woensdag op het presidentieel paleis zijn geloofsbrieven overhandigd aan president Chandrikapersad Santokhi.
In gesprek met de Communicatiedienst Suriname (CDS) benadrukte Costi Santarosa de sterke banden tussen beide landen, met name op het gebied van technische samenwerking. Suriname en Brazilië onderhouden al 49 jaar diplomatieke betrekkingen.
“Braziliaanse expertise draagt bij aan de duurzame ontwikkeling van verschillende sectoren in Suriname”
De diplomaat ziet nog veel potentieel voor groei, vooral in handel en investeringen. Hij wil zich daarom inspannen om de handel tussen beide landen te bevorderen. De ervaring van Brazilië in de olie- en gassector, zowel in dienstverlening als in productie, ziet hij als mogelijkheid om de commerciële interactie tussen de twee landen verder te versterken.
De CDS schrijft in een persbericht dat Braziliaanse expertise bijdraagt aan de duurzame ontwikkeling van verschillende sectoren in Suriname. Via het Braziliaanse Agentschap voor Samenwerking hebben de twee landen de grootste samenwerking op het westelijke halfrond. Deze samenwerking richt zich voornamelijk op defensie, justitie en politie, gezondheidszorg, onderwijs en de agrarische sector. Daarnaast zijn er gezamenlijke initiatieven op het gebied van migratie, economie en wetenschap.
President Chandrikapersad Santokhi (l) verwelkomde de nieuwe Braziliaanse ambassadeur Felipe Costi Santarosa (r) in het presidentieel paleis.
- President neemt deel aan 48e CARICOM Heads of Government..
- Elf SAO-cursisten ronden lastraining succesvol af..
- Toneelstuk ‘Het waarom beantwoord’..
- BLTO vraagt president interventie voor betalen overuren..
- Nieuwsvoorziening op ABC website weer optimaal..
- Presidentiële Werkgroep pakt klachten over grondaanvragen a…..
- Voor visum-vrij reizen naar Europa moet Suriname illegalen …..
- Ambassadeur Van Lierop: ‘Het zou heel vreemd zijn als wij o…..
- Initiatiefnemers OPTSU hebben geen politieke ambitie..
- Honduras verlengt uitleveringsverdrag met VS..
- ‘Het waarom beantwoord’ in Theater Thalia..
- Plempie ontkent gewapende kettingroof, maar blijft aangehou…..
- ‘Platform Grondzaken’ ingesteld voor grondprobl…..
- ‘OPTSU optie om Suriname blijvend uit armoede te halen’..
- Omzetting Telesur naar NV maakt overeenkomst met Samsung mo…..
- Lichte regen in de ochtend en buien in de middag..
- SLM vliegt weer op route Paramaribo-Cayenne-Belem..
- Suvobo-secretaris Manhoef: ‘Nieuwe regels ter voorbereiding…..
- Ruim 150 zwarte zwaardwalvissen gestrand bij Tasmanië, wein…..
- Irène Sijpenhof – Belfor (81) Amsterdam 16-2-2025..
- Naomi Eliza Robinson (95) Paramaribo 16-2-2025..