PARAMARIBO — Felipe Costi Santarosa volgt Laudemar Aguiar op als ambassadeur van Brazilië in Suriname. De diplomaat heeft woensdag op het presidentieel paleis zijn geloofsbrieven overhandigd aan president Chandrikapersad Santokhi.
In gesprek met de Communicatiedienst Suriname (CDS) benadrukte Costi Santarosa de sterke banden tussen beide landen, met name op het gebied van technische samenwerking. Suriname en Brazilië onderhouden al 49 jaar diplomatieke betrekkingen.
“Braziliaanse expertise draagt bij aan de duurzame ontwikkeling van verschillende sectoren in Suriname”
De diplomaat ziet nog veel potentieel voor groei, vooral in handel en investeringen. Hij wil zich daarom inspannen om de handel tussen beide landen te bevorderen. De ervaring van Brazilië in de olie- en gassector, zowel in dienstverlening als in productie, ziet hij als mogelijkheid om de commerciële interactie tussen de twee landen verder te versterken.
De CDS schrijft in een persbericht dat Braziliaanse expertise bijdraagt aan de duurzame ontwikkeling van verschillende sectoren in Suriname. Via het Braziliaanse Agentschap voor Samenwerking hebben de twee landen de grootste samenwerking op het westelijke halfrond. Deze samenwerking richt zich voornamelijk op defensie, justitie en politie, gezondheidszorg, onderwijs en de agrarische sector. Daarnaast zijn er gezamenlijke initiatieven op het gebied van migratie, economie en wetenschap.
President Chandrikapersad Santokhi (l) verwelkomde de nieuwe Braziliaanse ambassadeur Felipe Costi Santarosa (r) in het presidentieel paleis.
- VN-secretaris-generaal Guterres spreekt Caricom-staatshoofd…..
- 43-jarige vrouwelijke voetganger aangereden door bromfietse…..
- UNICEF pleit voor vroegtijdig leren voor kinderen in Surina…..
- Drie politieke partijen registreren zich op eerste dag bij …..
- VHP, PL en OPTSU registeren zich vol goede moed bij CHS..
- VHP-ondervoorzitter: “Wij zijn de eerste, alle anderen kome…..
- Suriname en Benelux ondertekenen overeenkomsten inzake migr…..
- Mijlpaal voor Suriname: AZP opent kinder oncologie unit..
- Santokhi vertrokken voor 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Bijeen..
- Regering ondersteunt duurzame bouw met bamboe..
- Politiebureau Nieuwe Haven, vernoemd naar “Herman E. Goodin…..
- Regering neemt besluiten met betrekking tot het bestrijden …..
- Onduidelijkheid binnen SPA over lijsttrekkerschap..
- Telesur in transformatie naar NV..
- OPTSU: een nieuwe politieke partij voor Suriname..
- Leegstaande panden..
- President Santokhi in Barbados voor deelname aan Caricom-to…..
- Actiegroep OBS houdt prikactie, dient petitie in bij vicepr…..
- Inclusieve Dans en Spoken Word in Suriname..
- President neemt deel aan 48e CARICOM Heads of Government..